BARCELONA - ATLETICO 2-0: / Suarez i Messi u dvije minute za vjerojatno obranu naslova; Argentinac napravio nešto nevjerojatno

Suarez i Messi u dvije minute riješili derbi

6.4.2019.
22:37

Derbi 31. kola La Lige, Camp Nou, Barcelona

BARCELONA - ATLETICO MADRID 2-0

U derbiju 31. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je u subotu navečer na Camp Nou pobijedila Atletico Madrid s 2-0, a oba gola Katalonci su zabili u posljednjih pet minuta utakmice. Ovom pobjedom Barcelona je stavila jednu ruku na trofej najbolje momčadi La Lige i u ovoj sezoni.

Barcelona's Uruguayan forward Luis Suarez (L) vies with Atletico Madrid's Slovenian goalkeeper Jan Oblak during the Spanish league football match between FC Barcelona and Club Atletico de Madrid at the Camp Nou stadium in Barcelona on April 6, 2019. (Photo by PAU BARRENA / AFP)

JEDNA OD NAJGORIH MODRIĆEVIH UTAKMICA IKAD: /

'Ovo je konačna predaja, razotkrio se'

Katalonci praktički riješili pitanje prvaka

Jer, teško je za očekivati da sedam kola prije kraja prvenstva netko može ugroziti Messija i društvo. Ovom pobjedom Barcelona je pobjegla Atleticu na 11 bodova viška i praktički riješila pitanje prvaka. Barcelona je dominirala i dugo lomila Atletico, posebice nakon 28. minute kada su gosti ostali s igračem manje nakon što je zbog prigovora isključen Diego Costa.

Unio se naturalizirani Španjolac u lice sucu Manzanu i navodno mu sasuo sljedeće:

'S*rem se na tvoju j*benu majku'

"S*rem se na tvoju j*benu majku", pročitali su Španjolci s usana Atleticovog napadača, javljaju španjolski mediji.

Atletico Madrid's Spanish forward Diego Costa (2R) talks with Spanish referee Gil Manzano prior to receiving a red card during the Spanish league football match between FC Barcelona and Club Atletico de Madrid at the Camp Nou stadium in Barcelona on April 6, 2019. (Photo by LLUIS GENE / AFP)

Atletico Madrid's Spanish forward Diego Costa (C R) talks with Spanish referee Gil Manzano prior to receiving a red card during the Spanish league football match between FC Barcelona and Club Atletico de Madrid at the Camp Nou stadium in Barcelona on April 6, 2019. (Photo by LLUIS GENE / AFP)

Atletico Madrid's Spanish forward Diego Costa (L) leaves the pitch after being handed a red card by Spanish referee Gil Manzano (R) during the Spanish league football match between FC Barcelona and Club Atletico de Madrid at the Camp Nou stadium in Barcelona on April 6, 2019. (Photo by PAU BARRENA / AFP)

"Ti, k*rvin sine, e sad ideš van", navodno mu je odbrusio sudac i dao mu crveni.

Čudesni Messi

Sve do 85. minute Atletico je na životu držao slovenski vratar Jan Oblak koji je branio sjajno. No, tada je u razmaku od dvije minute primio dva gola, a strijelci su bili Luis Suarez i Lionel Messi.

Atletico Madrid's Argentinian coach Diego Simeone gestures during the Spanish league football match between FC Barcelona and Club Atletico de Madrid at the Camp Nou stadium in Barcelona on April 6, 2019. (Photo by LLUIS GENE / AFP)

Prvo je Suarez u 85. zabio za 1-0, a dvije minute kasnije pobjedu Barce je potvrdio Messi. Nevjerojatnu solo akciju je potegao Argentinac i završio s udarcem unutar kaznenog prostora. Poslao je loptu precizno u donji desni kut i stavio točku na i. Ivan Rakitić je odigrao cijeli susret za Barcelonu.

Barcelona vodi sa 73 boda, Atletico Madrid ima 62, a Real Madrid 60 bodova.

REZULTATI: Girona - Espanyol 1-2 (Stuani 80-11m / Darder 59, 89) Real Madrid - Eibar 2-1 (Benzema 59, 81 / Cardona 39) Rayo Vallecano - Valencia 2-0 (De Tomas 32, Suarez 90+1) Barcelona - Atletico Madrid 2-0 (Suarez 85, Messi 87)

UŽIVO:

GOTOVA JE UTAKMICA

87' - Novi GOOOL za Barcu, što je sad napravio čudesni Messi! Nevjerojatnu solo akciju je potegao Messi i završio sa udarcem unutar kaznenog prostora. Poslao je loptu precizno u donji desni kut i stavio točku na i.

85' - GOOOL: Barca vodi 1-0. Luis Suarez je pokazao kako zna udariti, kakav udarac ima. Njegov fantastičan udarac je ušao u donji desni kut od stativu, odapeo je Urugvajac iz daljine.

70' - Jan Oblak spašava Atletico u ovom dvoboju. Ako se Rojiblancosi provuku na Camp Nou bez poraza, to će najviše zahvaljivati njemu. Malcom je pokupio odbijanac i uputio obećavajući pokušaj, lopta je išla u desnu stranu gola, ali Oblak ju odlično zaustavlja.

58' - Izmjena igrača. Filipe Luis izlazi, a ući će Alvaro Morata u momčadi Atletica.

Barcelona's Uruguayan forward Luis Suarez (C) vies with Atletico Madrid's Slovenian goalkeeper Jan Oblak during the Spanish league football match between FC Barcelona and Club Atletico de Madrid at the Camp Nou stadium in Barcelona on April 6, 2019. (Photo by PAU BARRENA / AFP)

56' - Prijeti Messi, ali obranio je to Oblak bez puno problema. Argentinac vuće Katalonce.

52' - Pokušao je Busquets s vrha šesnaesterca poslije lijepe akcije Coutinha, ali otišlo je to na tribine.

46' - Počeo je nastavak

Poluvrijeme u Barceloni

45'+3 - Philippe Coutinho je nakon centaršuta osvojio loptu i glavom tukao iz šestnaesterca, ali Oblak ponovno pokazuje sjajne reflekse.

44' - Lionel Messi je primio točan pas u šesnaestercu i odmah pucao nisko po sredini gola, ali Jan Oblak to sjajno brani.

28' - Igra je zaustavljena, a Diego Costa je dobio crveni karton. Udarac za ambicije Atletica iz Madrida. Do kraja susreta igrat će s igračem manje. Unio se naturalizirani Španjolac u lice sucu Manzanu i navodno mu sasuo u lice sljedeće:

27' - Partey je dobio žuti karton zbog povlačenja Ivana Rakitića

14' - Stativa Barcelone: Messi je fantastično progirao Španjolca iz teške siuacije, ovaj izašao sam na Jana Oblaka i pogodio okvir gola.

2' - Barcelona je krenula napadački, Atletico zgusnut na sredini i u obrani, kompaktni, rekli bi.

1' - Na znak suca Manzana započela je utakmica na Camp Nou koja može odlučiti o naslovu prvaka.

1' - Počela je utakmica

Hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić igrat će od prve minute za Katalonce. Barcelona ima priliku za šah-mat. Ako Messi i društvo osvoje tri boda pobjeći će na nedostižnih +11 svega sedam kola prije kraja.

Vrijedi spomenuti kako klub Nikole Kalinića nije pobijedio Barcu u gostima još od 2006. godine, iako je remijem 1-1 osvojio titulu 2014. godine u posljednjem kolu prvenstva. Stoga, očekujemo kako će ovo biti pravi derbi pun sjajnih poteza, u jednom sudaru momčadi u borbi za naslov prvaka Španjolske.