NOGOMETNE NOVOSTI / Arsenal preuzeo vrh Premierlige, Inter sve bliže tituli u Serie A

U Premierligi se vodi velika borba za naslov prvaka, dok je u Italiji pitanje pobjednika praktički odlučeno

9.3.2024.
21:15

Nogometaši Arsenala prenoćit će na prvom mjestu ljestvice engleskog prvenstva zahvaljujući teško izborenoj domaćoj 2-1 (1-1) pobjedi protiv Brentforda u susretu 28. kola.

GOLIJADA U MUNCHENU /

Bayern do vrha napunio mrežu Mainza, hat-trick Kanea

Arsenal je dominirao tijekom čitavog susreta, poveo golom Roea (19) koji je glavom svladao Flekkena, ali je zbog pogreške vratara Ramsdalea, koji je na samom kraju prvog poluvremena previše oklijevao, pa je Wissa (45+4) uklizavanjem blokirao njegov pokušaj ispucavanja Brentford uspio poravnati.

Tih 1-1 stajalo je sve do 86. minute kada je Havertz (86) još jednom nadvisio gostujuću obranu i donio veliko slavlje na Emiratesu.

Arsenal sada ima 64 boda, jedan više od Liverpoola, a dva više od trećeg Manchester Cityja koji igraju međusobno u nedjelju. Arsenal bi u slučaju remija u tom dvoboju ostao na vrhu, u suprotnom prvo će mjesto preuzeti pobjednik utakmice na Anfieldu.

U talijanskoj Serie A nogometaši milanskog Intera napravili su novi korak ka potvrdi osvajanja 20. naslova prvaka Italije svladavši kao gosti Bolognu sa 1-0 (1-0). Jedini pogodak na utakmici postigao je Bisseck (37).

Vodeći Inter sada ima 75 bodova, 18 više od drugog Juventusa, a 19 od trećeg Milana, dok je četvrta Bologna ostala na 51 bodu, četiri više od pete Rome, a pet od šeste Atalante koji će u nedjelju igrati protiv Fiorentine, odnosno Juventusa.