STROJ ZA GOLOVE / Nevjerojatni Antonio Mirko Čolak trpa kao na traci: Trenutno je naš najučinkovitiji napadač; Pogledajte ove brutalne brojke

Drugu ligašku utakmicu u nizu zabio je dva pogotka, ukupno je na 11 golova u svim natjecanjima, te je prvi strijelac škotskog Premiershipa

1.10.2022.
16:20

Hrvatski napadač Antonio Mirko Čolak ove je sezone nezaustavljiv u dresu Glasgow Rangersa, a u subotu je poslijepodne nastavio svoj golgeterski niz i poslao, pritom, svojevrsnu novu poruku Zlatku Daliću da bi ga trebao voditi na Mundijal, odnosno kako ozbiljno misli uhvatiti taj reprezentativni vlak za Katar.

Prema podacima vrijedne ekipe sa SofaScorea, Antonio Mirko Čolak zabio je ukupno 11 golova iz 14 susreta u kojima je nastupio za Rangers u ovoj sezoni, uz 21.8 dodira s loptom po utakmici.

Ima 8.75 točnih dodavanja po susretu, 856 odigranih minuta i svakih 77.8 minuta u prosjeku postiže gol. Također, prema grafičkom prikazu, možemo vidjeti da je najopasniji u boxu.

SofaScore ukupna ocjena mu je 7.27. Antonio Mirko Čolak trenutno je najučinkovitiji hrvatski napadač u Europi što se tiče golova, bez sumnje...

Čolak je dobio pretpoziv za rujanske susrete u Ligi nacija i Zlatko Dalić mu protiv Danske na Maksimiru i protiv Austrije u Beču nije dao šansu, iako je u dobroj formi...

VATRENI HIT NAPADAČ IGRA NOGOMET ŽIVOTA /

Trpa kao na traci i pred vratima je raja: 'Živim san i ne bih htio ništa mijenjati, iako se neke stvari ni ne mogu promijeniti'

Rangers razbio Hearts

U susretu 9. kola škotskog Premiershipa nogometaši Rangersa su uvjerljivo nadigrali i pobijedili Hearts 4-0, s tim da je uvodna dva pogotka na ogledu postigao Antonio Mirko Čolak.

U 6. i 30. minuti Čolak je varao suparničku obranu i vratara Gordona čime je trasirao put svojoj momčadi prema nova tri boda. Kasnije su slavlje Rangersa upotpunili golovima Morelos u 76. i Kent u 91. minuti.

Čolak je time nastavio sjajnu golgetersku formu ove sezone. Drugu ligašku utakmicu u nizu zabio je dva pogotka, ukupno je na osam prvenstvenih golova te je prvi strijelac škotskog Premiershipa. Uz to je postigao tri pogotka u kvalifikacijskim utakmicama Lige prvaka.

Barišić igrao svih 90. minuta, Čolak do 63.

Borna Barišić i Čolak su započeli utakmicu za Rangers. Barišić je odigrao svih 90 minuta, dok je Čolak zamijenjen u 63. minuti.

Na ljestvici Rangers ima bod više od Celtica (19-18), ali i jednu utakmicu više.