MAESTRO I TOČKA / Ancelotti nadmašio samoga sebe, pazite što sada govori o Modriću: 'Ljudi to ne shvaćaju...'

Modrić je igrao do 87. minute i asistirao za treći gol Reala

22.2.2023.
7:41

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Real Madrid je na Anfieldu deklasirao Liverpool s 5-2.

JEDINSTVEN /

Veličanstveni Luka prva priča nogometne Europe: 'Pa taj 37-godišnji Modrić prolazio je kroz igrače Redsa kao da ih nema'

"Redsi" i "Kraljevski klub" su na Anfieldu u reprizi lanjskog finala Lige prvaka odigrali fantastičnu utakmicu s čak sedam golova i nizom prilika na obje strane. "Redsi" su poveli 2-0, no europski prvak je u nastavku susreta preokrenuo rezultat postigavši čak pet golova. Real je time postao prvi klub u povijesti koji je zabio pet golova Liverpoolu u nekoj europskoj utakmici na Anfieldu.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić odigrao je za Real skoro cijelu utakmicu, zamijenjen je u 87. minuti, i asistirao je za treći gol Madriđana.

Trener Reala Carlo Ancelotti nakon susreta ishvalio je Modrićev nastup.

''Kad smo bili u problemu, kad je bilo najteže, Modrić nas je izvukao. Luka je uvijek ovakav. Ovo je najbolji Modrić kojeg možemo gledati. Bio je ključan za ovu pobjedu. Ljudi ne shvaćaju koliko su važni najstariji igrači. Modrić, Benzema i Kroos večeras su vodili cijelu momčad'', rekao je Carlo i u nastavku se osvrnuo na katastrofalan ulazak u utakmicu njegove ekipe.

Liverpool je Realu dao u prvih 20 minuta i svaki put kada su prešli centar izgledalo je jako opasno.

"Imali smo problem na lijevoj strani jer je Modrić pritiskao Fabinha što sam i tražio od njega. Također, i Vinicius je imao puno prostora. U drugom poluvremenu, stavili smo Valverdea tamo i to je pomoglo. Ipak, Nacho je odradio svoj posao kao i uvijek. Nema veze na kojoj poziciji i strani igra. Njegova nogometna inteligencija je jedinstvena", poručio je Ancelotti.