LIGA PRVAKA / Ajax demolirao Rangerse, Sporting u Frankfurtu slomio Eintracht u drugom dijelu: Barišiću poništen gol

Za Rangers su nastupili Borna Barišić i Antonio Čolak, dok je za Eintracht igrao Kristijan Jakić

7.9.2022.
20:56

Nogometaši Ajaxa moćno su i suvereno otvorili novu sezonu u skupini A Ligi prvaka. U srijedu u 1. kolu razbili su Glasgow Rangers u Amsterdamu 4-0, dok je u drugoj utakmici današnjeg ranijeg termina Sporting s 3:0 bio bolji od Eintracht Frankfurta, aktualnog osvajača Europa lige.

POTOP U AMSTERDAMU /

Čolak, Barišić i društvo nisu mogli vjerovati što im se dogodilo protiv Ajaxa na otvaranju Lige prvaka

Barišiću poništen gol

Za Rangers su nastupili Vatreni Borna Barišić i povremeni reprezentativac Hrvatske Antonio Čolak, dok je za Eintracht igrao standardni Vatreni Kristijan Jakić. Ajax je tri boda protiv škotskog Rangersa osigurao u prvom poluvremenu nakon kojeg je vodio 3-0. Sve je počeo golom Meksikanca Edsona Alvareza, a do kraja prvih 45 minuta još su zabijali Berghuis i Kudus. Konačnih 4-0 postavio je Bergwijn deset minuta prije kraja.

Hrvatski nogometaši Borna Barišić i Antonio Mirko Čolak odigrali su svih 90 minuta za Rangers, s tim da je Barišić postigao pogodak u 70. minuti za 1-3. No, nakon provjere VAR tehnologije gol je poništen zbog zaleđa.

Sporting bez milosti u Frankfurtu

Sporting je u Frankfurtu slomio Eintracht u drugom poluvremenu kada je postigao sva tri pogotka za konačnih 3-0. Od 65. do 67. minute domaćin je dva puta pokleknuo. Strijelci su bili Edwards i Trincao, a priča je zaključena pogotkom Nune Santosa u 82. minuti.

Kristijan Jakić je za Eintracht igrao do 84. minute, dok je Hrvoje Smolčić tijekom cijelog susreta ostao na domaćoj klupi za pričuve.