TOTTENHAM-MARSEILLE 2:0 / Perišić lijepom asistencijom probio obranu Igora Tudora, Marseille kapitulirao nakon crvenog kartona u pet minuta

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na Net. hr - u

7.9.2022.
20:48

Marseille, sastav kojeg vodi hrvatski trener Igor Tudor, poražen je na gostovanju kod Tottenhama s 0-2 u skupini D. U prvom poluvremenu bolja je momčad bio Marseille, ali se puno toga okrenulo u 48. minuti kada je gostujući igrač Mbemba zaradio isključenje.

Počeo je tada pritisak Tottenhama koji je zaključen golovima Brazilca Richarlisona u 76. i 81. minuti. Za prvi pogodak asistirao je hrvatski nogometaš Ivan Perišić koji je odigrao cijelu utakmicu za klub iz Londona.

U toj skupini Sporting je u Frankfurtu slomio Eintracht u drugom poluvremenu kada je postigao sva tri pogotka za konačnih 3-0. Od 65. do 67. minute domaćin je dva puta pokleknuo. Strijelci su bili Edwards i Trincao, a priča je zaključena pogotkom Nune Santosa u 82. minuti. Kristijan Jakić je za Eintracht igrao do 84. minute, dok je Hrvoje Smolčić tijekom cijelog susreta ostao na domaćoj klupi za pričuve.

TOTTENHAM MARSEILLE 2:0

KRAJ UTAKMICE.

88' Tanganga puca glavom nakon centaršuta, lopta odlazi uz lijevu stativu.

87' Nakon bure dolazi primirje. Treneri su odradili zadnje izmjene, Conte je nakon dva gola odlučio zatvoriti utakmicu.

81' GOOOOOOOOOOL! Opet pogađa taj vrckavi Richarlison, igrači Igora Tudora su pokleknuli u završnici. Na ubačaj se sjajno snašao i pogodio glavom.

78' Richarlison pada u kaznenom prostoru, Slovenac Vinčić odmahuje rukom.

76' GOOOOOOL! Perišić krasno dodaje Richarlisonu, Marseille nije moga podnijeti taj pritisak!

72' Tudor radi duplu izmjenu, te pomaže svojoj momčadi s osvježenjem u energetskom smislu.

71' Englezi pritišću i dominatnija su ekipa s igračem više u drugom poluvremenu. Mreže još uvijek miruju.

65' Južnokorejski reprezentativac, Son, dobiva žuti karton zbog prigovora Slovencu Vinčiću.

62' Brazilac Richarlison ne koristi veliku priliku, pucao je glavom s desetak metara. Lopta odlazi preko vrata.

60' Antonio Conte vadi iz igre beka Royala, a ubacuje krilnog igrača Kuluševskog. Prva zamjena u domaćem taboru.

56' Son puca iz teške situacije, lopta odlazi uz lijevu vratnicu.

53' Stvari na terenu odmiču kontroli, Eric Dier je dobio žuti karton zbog udarca laktom.

51' Spursi pritišću, a Tudor je izvadio iz igre Gersona i ubacio Leonardo Balerdija kako bi pojačao obranu.

50' Kane iz slobodnjaka pogađa samo u živi zid. Odličan blok!

49' Utakmica je bila sasvim mirna do ovog starta Mbembe, a sada i Eric Bailly zbog psovanja suca ima javnu opomenu.

48 ' Chancel Mbemba dobiva crveni karton, a Tudor nije sretan zbog reakcije svog stopera.

46' Slovenac Slavko Vinčić dao je znak za početak drugog dijela. Nije bilo zamjena u oba tabora.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44' Brzonogi Son je skoro pobjegao obrani, ali braniči Marseillea su ipak tvrdi bedem.

42' Kane je odlično primio loptu u šesnaestercu gostiju, ali njegov udarac odlazi pored lijeve stative.

41' Tavares prijeti s lijevog boka i centrira, siguran je u intervenciji pred golom Lloris.

35' Razbudili su se domaći, Harry Kane je pokazao klasu, ušao u šesnaesterac i opalio, no lopta je stigla samo do stopera gostiju.

34' Richarlison puca projektil na vrata Marseillea, ali golmanu Francuza pomaže obrana i blokira udarac.

32' Matteo Guendouzzi, također nekadašnji igrač Arsenala, zaprijetio je izvan šesnaesterca, blokiraju domaćini.

30' U tijeku je prava taktička bitka između Contea i Tudora, naš Ivan Perišič je sjajan u obrambenim zadaćama.

19' Igrač Arsenala na posudbi u Marseilleu, Nuno Tavares, zaprijetio je udarcem iz daljine, no mreže ostaju netaknute. Ovo je bio prvi šut na susretu.

16' Domaćini su probali zaprijetiti iz prekida preko južnokorejskog kapetana Sona, ali Francuzi čiste iz svog kaznenog prostora.

12' Kako i priliči filozofiji ova dva trenera, izabrali su reaktivan pristup, te smo još uvijek bez udarca na vrata s obje strane.

6' Prvih par minuta traje početno ispitivanje snaga, obje ekipe su otvorile malo opreznije novu sezonu Lige prvaka.

1' Počela je utakmica!

Tottenham: Lloris, Romero, Dier, Lenglet, Royal, Hojbjerg, Bentancur, Perišić, Richarlison, Son, Kane, trener: Antonio Conte

Marseille: Lopez, Mbemba, Bailly, Gigot, Clauss, Rongier, Veretout, Tavares, Guendouzi, Suarez, Gerson, trener: Igor Tudor

ŠTETA /

Borna Barišić majstorski je zabio, ali VAR mu je poništio pogodak: Ovako moćno je to izgledalo