REMI ROME I LAZIJA / Neredi u Rimu zasjenili veliki derbi

U strahu, očito opravdanome, od nereda zatvoreni su skoro svi lokali u okolici stadiona, a uoči utakmice je strasti pokušao smiriti gradonačelnik Rima Gianni Alemanno koji je pozvao na mirno navijanje.

8.4.2013.
21:50

RIM - Dva su navijača izbodena, a još nekolicina je ozlijeđena u neredima što su u Rimu izbili uoči večerašnjeg velikog gradskog derbija Rome i Lazija.

List Gazzetta dello Sport tvrdi da su se pored Olimpijskog stadiona sukobili huligani iz obje navijačke skupine, a izbodeni su pristalice Rome. Isti list navodi da su huligani napali i vozilo hitne pomoći, kao i policajce koji osiguravaju dvoboj visokog rizika.

Ovom izvještaju iz crne kronike dodajmo i kako su Roma i Lazio nakon 90 minuta zanimljive utakmice podijelili bodove.

Poveli su, uvjetno rečeno, gosti poslije prekrasnog pogotka Hernanesa u 16. minuti.

No, Brazilac u dresu Lazija u nastavku se susreta prometnuo u tragičara nakon što je prvo promašio jedanaesterac, a potom i skrivio isti na drugoj strani terena. Legendarni Francesco Totti rutinirano je s bijele točke matirao suparničkog vratara i postavio konačnih 1:1.