PORAZILI NAJVEĆE RIVALE / Nedjeljni derbiji na Otoku: Pobjede Redsa i Topnika!

Danas je bodove osvojio i Swansea pobijedivši na gostovanju West Bromwich Albion 2-0, a golove su zabili Ben Davies (22) i Pablo (83).

1.9.2013.
16:45
AP

LONDON - Nogometaši Arsenala i Liverpoola osvojili su bodove u dva velika derbija engleskog nogometa. Arsenal je na stadionu Emirates pobijedio gradskog suparnika Tottenham 1-0, dok je Liverpool identičnim rezultatom na Anfieldu porazio Manchester United.

Liverpool je na Anfieldu pred 44.411 gledatelja pobijedio United golom Daniel Sturridgea u četvrtoj minuti. Bila je to treća uzastopna pobjeda Liverpoola i to treća rezultatom 1-0, a sva tri gola zabio je Sturridge. Ovom pobjedom 'Redsi' su preuzeli vodstvo na vrhu ljestvice i to je njihov najbolji ulazak u sezonu u posljednjih 19 godina.

Liverpool je sve tri pobjede ostvario bez svog najboljeg igrača LuisaSuareza koji još uvijek odrađuje kaznu iz prošle sezone. United je nastupio bez WayneaRooneya koji je na zadnjem treningu zaradio posjekotinu na glavi zbog čega je morao na šivanje. Unitedov napadač će zbog ozljede propustiti utakmice engleske reprezentacije protiv Moldavije i Ukrajine.

U najvećem londonskom derbiju Arsenal je pobijedio Tottenham 1-0 golom OlivieraGirouda u 23. minuti. Bila je to u posljednjih deset međusobnih susreta najsiromašnija utakmica. Samo u posljednja tri derbija 'sjevera Londona' palo je ukupno 17 golova, što je prosjek od 5.6 pogodaka po utakmici. Ovoga puta strijelci nisu bili previše raspoloženi.

Danas je bodove osvojio i Swansea pobijedivši na gostovanju West Bromwich Albion 2-0, a golove su zabili BenDavies (22) i Pablo (83).

Na ljestvici vodi Liverpool sa devet bodova, Chelsea ima sedam, a Manchester City, Arsenal, Stoke City i Tottenham po šest bodova. ManU je tek sedmi sa četiri boda.