BRUTALNO / Pouzdani novinar tvrdi: 'Rumunjska je drakonski kažnjena' ; Čeka se službena obavijest UEFA-e

Slijede im sankcije...

20.9.2023.
16:48

Rumunjska je u kvalifikacijama za odlazak na Europsko prvenstvo koje se održava iduće ljeto u Njemačkoj pobijedila Kosovo u Bukureštu 2:0, ali glavna tema te utakmice bilo je nedolično ponašanje domaćih navijača.

NASTAVAK SKANDALA /

Ne piše se dobro Rumunjskoj: UEFA ih tereti po pet točaka, Kosovo želi pobjedu za 'zelenim stolom'

Prvo su prilikom intoniranja himnu gostiju nadglasali s povicima "Srbija, Srbija", zatim su izvjesili transparent "Kosovo je Srbija", a isti slogan su i uzvikivali tijekom cijele utakmice. U 22. minuti reprezentativci Kosova to više nisu mogli i nisu htjeli trpjeti pa su demonstrativno napustili teren.

Nakon odlaska Kosovara s terena, prekid je trajao skoro 50 minuta, da bi utakmica netom nakon što je nastavljena opet bila prekinuta zbog tučnjave igrača ispred navijača koji su i dalje bili na stadionu. Na to su oni su odmah nastavili sa skandiranjem "Kosovo je Srbija", a spiker ih je još jednom upozoravao: "Ne nasjedajte na provokacije! Ne pjevajte što ste pjevali maloprije!"

Drakonska kazna

Pouzdani rumunjski novinar, Emanuel Rosu, sada tvrdi kako je donijeta odluka o kazni za Rumunje.

''Stadion će na utakmici Rumunjske i Andore biti prazan zbog skandiranja ''Kosovo je Srbija'', i transparenta istog tog sadržaja. Također, na teret im se stavlja rasističko ponašanje navijača.

Inače, Rumunjska je jedna od država koja ne priznaje samostalnost Kosova, a navijači Partizana nedavno su im se srdačno zahvalili na podršci.