DOMINACIJA U AMSTERDAMU / Modrić s klupe gledao Realovo demoliranje Ajaxa

3.10.2012.
23:05
AP

ZAGREB - Nakon odigrana dva kola u skupini D ovogodišnje Lige prvaka na vrhu ljestvice se sa šest bodova izdvojio madridski Real koji je kao gost u Amsterdamu svladao Ajax sa 4-1 (1-0).

Madriđani su poveli sa 2-0 pogocima Cristiana Ronalda (42) i Benzeme (49), za domaće je smanjio Moisander (56) da bi pobjedu Realu osigurao Cristiano Ronaldo s još dva gola (79, 81). Hrvatski reprezentativac Luka Modrić čitav je susret odgledao s klupe za pričuve Reala.

Manchester City i Borussia Dortmund su odigrali 1-1 (0-0). Poveli su gosti golom Reusa (61) koji je iskoristio veliku pogrešku domaćih, a izjednačio je Balotelli (90-11) s bijele točke nakon što je Subotić igrao rukom u svom 16-ercu. Ivan Perišić ostao je na klupi Borussije svih 90 minuta.

Real je vodeći sa šest bodova, Borussia iz Dortmunda ima četiri, Manchester City jedan, dok je Ajax i dalje bez bodova.

U skupini B Arsenal je sa 3-1 (1-1) svladao Olympiakos. "Topnici" su u Londonu poveli golom Gervinha (42), izjednačio je Mitroglu (45+1), a pobjedu domaćima donijeli su Podolski (56) i Ramsey (90+4). U Gelsenkirchenu su Schalke 04 i Montpellier igrali 2-2 (1-1). Poveo je Montpellier preko Ait-Fane (13), do poluvremena je izjednačio Draxler (26), u nastavku je Schalke stigao do vodstva preko Huntelaara (53-11m), a bod gostima osigurao je Camara (90).

Arsenal ima šest bodova, Schalke je drugi s četiri, Montpellier treći s jednim, a Olympiakos četvrti bez bodova.

S odličnim igrama u skupini C nastavila je Malaga koja je ostvarila drugu pobjedu sa 3-0, ovoga puta na gostovanju kod Anderlechta. Strijelci za španjolski sastav bili su Eliseu (45+1, 64) i Joaquin (57-11m). U sjajnom susretu u Sankt Peterburgu Milan je kao gost svladao Zenit sa 3-2 (2-1). Golove za talijansku momčad postigli su Emanuelson (13), El Shaarawy (16) i Hubocan (75-ag), dok su strijelci za Zenit bili Hulk (45+2) i Širokov (49).

Nakon dva kola Malaga ima šest bodova, Milan je drugi s četiri, Anderlecht treći s jednim, a Zenit posljednji bez bodova.