RUTINSKA POBJEDA HRVATSKE / Mini Vatreni s prvog mjesta u drugi krug!

U drugom susretu naše skupine Urugvaj je pobijedio Uzbekistan sa 4-0. To znači da su Hrvatska i Urugvaj osigurali osminu finala, a šanse za prolaz dalje ima i Uzbekistan kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.

29.6.2013.
19:10
Ivo Cagalj/PIXSELL

BURSA - U utakmici 3. kola skupine F Svjetskog prvenstva za mlade nogometaše (U-20), koje se održava Turskoj, Hrvatska je u subotu u Bursi pobijedila Novi Zeland sa 2-1, te se je plasirala u osminu finala. Za Hrvatsku su zabili Perica (11) i Rebić (75), a za Novi Zeland strijelac je bio Fenton u 84. minuti iz penala.

U dvoboju protiv autsajdera Novog Zelanda hrvatski izbornik DinkoJeličić odmarao je gotovo cijelu udarnu postavu. No, i bez najboljih igrača Hrvatska je bila prejaka za Novozelanđane.

Hrvatska je povela u 11. minuti, Miloš je ubacio u 16-erac, a Perica pogađa mrežu. Drugi pogodak za Hrvatsku zabio je najbolji naš igrač Ante Rebić, koji je u igru ušao u 57. minuti. Pajač je oduzeo loptu na sredini terena, te je asistirao Rebiću koji majstorski sa vrha 16-erca trese mrežu u 75. minuti za 2-0.

Do kraja utakmice Novi Zeland je uspio ublažiti poraz pogotkom Fentona u 84. minuti iz penala.

Hrvatska je osvojila prvo mjesto u skupini sa 7 bodova, Urugvaj ima 6, Uzbekistan 4 boda, a Novi Zeland je bez bodova. U osmini finala, 3. srpnja, Hrvatska će igrati protiv drugoplasiranog iz skupine E, a to će biti Irak, Čile ili Engleska.