DENVER PREKINUO SERIJU / Miami nastavio nezaustavljivi niz

U usporedbi s Miamijem koji sada "ganja" rekord Los Angeles Lakersa iz 1971. od 33 uzastopne pobjede, Orlando ima najgori rezultat u NBA sa samo 18 pobjeda.

26.3.2013.
10:09
AP Images

Nezaustavljivi Miami Heat je sinoć došao do svoje 27. pobjede zaredom svladavši uvjerljivo Orlando Magic sa 108-94.

"Sada imamo osjećaj kao da igramo 82 utakmice doigravanja, posebno otkako je ovaj rekord u igri", izjavio je Chris Bosh, koji je utakmicu završio sa 12 koševa i devet skokova. "Znamo da će svi dati sve od sebe protiv nas, takav je svijet u kojem živimo. Kada ste naviknuti na to i stalno ste u izazovu, nemate mjesta za grešku. To je nama normalno."

Iako je u prvom poluvremenu zabio samo šest koševa, LeBron James se istaknuo kada je trebalo i utakmicu je završio sa 24 pogotka, 11 asistencija i devet skokova.

Magic je imao trenutak inspiracije pred kraj treće četvrtine kada je izjednačio na 68-68, ali je James tada zabio ili asistirao u deset Heatovih uzastopnih pogodaka i Miami je opet poveo s dvoznamenkastom razlikom do kraja utakmice.

Jameer Nelson je zabio 27 koševa uz 12 asistencija za Magic (18-53), kojem je ovo sedmi uzastopni poraz.

Tijekom ovog pobjedničkog niza od 27 utakmica Jamesov prosjek je 27.0 koševa, 8.1 skokova i 8.0 asistencija. Prema Elias Sports Bureauu, ni jedan igrač u povijesti NBA nije imao prosjek veći od 25.0 koševa, 5.0 skokova i 5.0 asistencija u nizu od najmanje 15 utakmica.

Stephen Curry je zabio 25 koševa uz 10 asistencija i sedam skokova za pobjedu Golden State Warriorsa od 109-103 nad Los Angeles Lakersima.

Kobe Bryant je zabio najviše na utakmici, 36 koševa, za Lakerse (36-35), 23 u drugom poluvremenu, ali njegov Los Angeles - koji je gubio 63-40 u drugoj polovici utakmice- nije mogao doći do sedme uzastopne pobjede nad Golden Stateom.

Klay Thompson je "ubacio" 22 koša, od čega je šest trica za Warriorse (41-31), koji su došli na 4 1/2 utakmice ispred Lakersa u poretku Zapadne konferencije. David Lee je dodao 23 koša uz 12 skokova.

Kod Lakersa još se istaknuo Steve Nash sa 21 pogotkom, devet skokova i sedam asistencija.