GRAZ ZALEĐEN NA -3 U LEDENOJ / Medveščak slavio i poravnao omjer

Zagrepčani su slavili 3:0 i omjer poravnali na 2:2. Mrežu je načeo Smith, a pogađali su i Oullette te Heerema.

28.2.2010.
21:12

Hokejaši Medveščaka pobijedili su 3:0  Graz 99erse i izjednačili omjer na 2-2 u doigravanju za prvaka EBEL lige. Mnogi su se nadali, a "Medvjedi" su vjerovali da mogu učiniti ono što im u "regularnom" dijelu sezone nije uspijevalo - pobijediti Graz u Ledenoj dvorani.

Nakon što je prva trećina okončana bez pogodaka, mrežu gostiju načeo je Brad Smith u petoj minuti nastavka i to u trenucima kad su Zagrepčani imali čovjeka manje na ledu.

No, za razliku od ranijih dvoboja, ovaj put Medveščak suparniku nije ponudio priliku za povratak u meč. Na 2:0 povisio je Mike Oullette početkom posljednje trećine. Medveščak je kontinuirano napadao, ali istovremeno je i obrana djelovala vrlo čvrsto.

Velika želja za pobjedom ali i trud isplatio se dvije i pol minute prije kraja utakmice kada je treći pogodak za Medveščak postigao Jeffrey Heerema. Nakon 0:2 Medveščak je omjer poravnao na 2:2 te u utorak pun samopuzdanja ide na megdan Grazu. U četvrtak je šesta utakmica u Zagrebu.

U polufinalče prolazi momčad koja prvaostvari četiri pobjede. Nadamo se da će to biti Medveščak.