MARSELJEZA ODJEKUJE LYONOM: / Francuska velikim preokretom izborila četvrftinale Eura

U susretu osmine finala EURA u Lyonu su nogometaši Francuske svladali Irsku s 2-1 (0-1), pa u četvrtfinalu čekaju pobjednika dvoboja Engleska-Island.

26.6.2016.
14:56

Irci su poveli golom Roberta Bradya u 2. minuti iz jedanaesterca, a Francuzi su preokrenuli u drugom dijelu pogocima Antoinea Griezmanna (58, 61). U 66. minuti je isključen irski branič Shane Duffy.

Drugi najbrži gol

Irska je poveli golom Bradya iz penala nakon 120 sekundi, što je drugi najbrži gol u povijesti EURA - odmah nakon Rusa Dimitrija Kiričenka koji je 2004. Grcima zabio nakon minute i sedam minuta igre. Hrabro Irci su 58 minuta bili na pragu senzacije, a onda ih je dvama pogocima u razmaku od tri minute "slomio" junak utakmice Griezmann.

VELIKI JUNAK IRSKE: /

Robbie Brady upisao se u nogometnu povijest

Već u prvoj minuti Irci su šokirali domaćine nakon što je Pogba neoprezno srušio Longa u kaznenom prostoru, a sudac Rizzoli pokazao na "bijelu točku". Robert Brady je uz pomoć lijeve vratnice iskoristio najstrožu kaznu, uz delirij brojnih Iraca na stadionu.

U 21. minuti Irci su mogli i do drugog gola, pucao je Murphy, a Lloris jedva obranio. Dvije minute kasnije udarac Pogbe brani irski vratar Randolph, a u 41. minuti irski branič Duffy je najviši u skoku, ali je njegov udarac zamalo neprecizan.

Preokret Francuza

Izbornik Deschamps je uveo napadača Comana umjesto defanzivca Kantea, a to je bitno poboljšalo francusku igru. U 58. minuti Francuzi su stigli do izjednačenja, Sagna je ubacio s lijeve strane, a Griezmann glavom pogodio nebranjeni kut irskih vrata.

Novi je nokaut za Irce uslijedio nakon samo tri minute, Giroud je između dvojice irskih braniča glavom ostavio loptu za natrčalog Griezmanna koji postiže i drugi gol za preokret Francuza. Stvari su postale još gore za Irce u 66. minuti kada je Duffy zaustavio Griezmanna u prodoru i zaradio crveni karton. U 77. minuti Gignac pogađa gredu, a dokraja dvoboja uslijedila je opsada irskog gola koja nije rezultirala trećim golom domaćina.

Uživo:

Francuska - Irska 2:1

Francuska: Lloris; Sagna, Rami, Koscielny, Evra; Kante, Matuidi, Pogba; Payet, Griezmann, Giroud.

Irska: Randolph; Coleman, Duffy, Keogh, Ward; Hendrick, McClean, McCarthy, Brady; Murphy; Long.

Kraj

81' - Zaprijetio je Matuidi, Irci imaju sreće što Randolph odlično brani.

77' - Gignac je pucao iskosa s lijeve strane po golu, lopta je zatresla gredu.

65 ' - CRVENI KARTON Duffy je kao posljednji igrač srušio Griezmanna zbog čega je zaradio isključenje.

62' - GOOL Samo par minuta nakon prvog Griezmann je zabio drugi gol na utakmici.

58' - GOOL Sagna je lijepo centrirao u kazneni prostor, Griezmann je fantastičnim udarcem glavom loptu spremio u gol.

56' - Matuidi je primio nisku loptu na rubu šestnaesterca i uputio udarac prema golu. Randolph je sjajnom obranom spriječio njegov pokušaj

48' - Nakon ubačaja iz prekida Koscielny je tukao glavom malo pokraj gola.

46' - Utakmica se nastavila.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45' - Zagužvalo s epred vratima Irske, na kraju je Payet tukao ali mu se na putu do gola ispriječila suparnička obrana.

34' - Ova utakmica ima posebno značenje za Irsku. Prije sedam godina nisu se uspjeli kvalificirati na SP u Južnoafričkoj Republici jer je Thierry Hernry rukom asistirao za gol Williama Gallasa, na što se sudac oglušio.

24' - Pogba je tukao iz slobodnjaka s 30 metara. Išla je lopta opasno prema golu, ali je Randolph zaustavio.

21' - Opet je francuska zadnja linija bila nespretna, ali su se na kraju obranili. Murphy je opasno tukao, Lloris je kranjim naporom izbio.

17' - Nakon primljenog gola Francuska snažno pritišće Irsku,

3' - GOOL Paul Pogba je u 60. sekubndu utakmice srušio suparnika u 16-ercu. Nicola Rizzoli je dosudio je penal. Robbie Brady s lakoćom je zabio nakon što je pospremio loptu u gol od desnu stativu.

1' - Počela je utakmica.