Ma, bravo! Nezaustavljivi Hrvat gazi na engleskoj travi!

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u polufinale ATP turnira u londonskom Queen's Clubu, turniru na travi koji je prošle sezone osvojio.

14.6.2013.
15:57

Čilić je nakon sat i 46 minuta igre slavio po tek drugi put u karijeri (četiri poraza) protiv češkog tenisača Tomaša Berdycha sa 7:5, 7:6(4).

Međugorac tijekom cijelog susreta nije izgubio niti jedan svoj početni udarac, te je pritom spasio sve tri break-lopte češkog tenisača.

Berdych je najprije prijetio u prvom setu kod 4:4 kada je izborio prvu break-loptu, te s nove dvije prilike krajem druge dionice. Sve je to izvukao naš tenisač, te sam iskoristio jednu od tri break-lopte. Dogodilo se to u najboljem mogućem trenutku, kod prednosti 6:5 u prvoj dionici.

U drugom setu nije izborio nijednu break-loptu, Berdych je odmah napravio mini-break u tie-breaku, no Čilić je do kraja osvojio sedam, a Čeh svega tri poena. Čilić će u polufinalu igrati protiv pobjednika dvoboja između Argentinca Juana Martina del Potra i Australca Lleytona Hewitta.