MLADOST IZBORILA PETU UTAKMICU / Majstorica u Gružu

Mladost na svom plivalištu pobijedila Jug i izjednačila na 2:2 u finalu vaterpolskog prvenstva.

16.6.2010.
19:27

U četvrtom susretu finala doigravanja vaterpolskog prvenstva Hrvatske Mladost je na plivalištu uz Savu pobijedila Jug CO 14:12 i u seriji na tri pobjede izjednačila na 2:2. Odlučujuća, peta utakmica na rasporedu je u subotu u Dubrovniku.

Nakon izjednačene uvodne četvrtine (3:3), Mladost je koncem druge dionice stigla do velikih pet golova viška (10:5). Gosti iz Dubrovnika u tim su trenucima bili posve izgubljeni i činilo se kako će doživjeti težak poraz. Ipak, Jug se serijom 5:0 vratio u život i u posljednju četvrtinu ušlo se rezultatom 10:10. U završnoj dionici Mladost je bila nešto bolja i stigla je do pobjede.

U petom susretu Mladost će loviti 11 naslov prvaka Hrvatske, dok će Jug CO pokušati obraniti prvo mjesto iz 2009. godine, te osvojiti ukupno osmu titulu.