VISOKE TENZIJE / Zvezda slavila pred ispunjenom dvoranom u Zadru, na tribinama osvanula sporna zastava

Pred ispunjenim tribinama dvorane "Krešimir Ćosić" Zadrani su bili konkurentni favoriziranim gostima u prvom poluvremenu

12.11.2023.
18:54
Sime Zelic/PIXSELL

Košarkaši Zadra u susretu su 7. kola regionalne ABA lige izgubili na svom terenu od Crvene zvezde sa 74-81 (24-23, 19-22, 11-25, 20-11).

NEBOJŠA ČOVIĆ /

Predsjednik Crvene Zvezde se oglasio: Otkrio stanje ozlijeđenih i 'razlog' za napad

Luka Božić je sa 18 koševa i 10 skokova bio najbolji kod Zadra, dok je Rokas Giedraitis sa 19 poena bio najefikasniji kod Crvene zvezde.

Pred ispunjenim tribinama dvorane "Krešimir Ćosić" Zadrani su bili konkurentni favoriziranim gostima u prvom poluvremenu, no u nastavku je do izražaja došla "duža klupa" beogradskog kluba.

Zadar je sredinom druge četvrtine vodio sa 36-32, uslijedila je serija gostiju 11-0 za 36-43, ali domaći su se ipak do odlaska na odmor primaknuli na 43-45.

U nastavku je napad Zadra u potpunosti zakazao, dok je Crvena zvezda s nekoliko pogođenih trica "pobjegla" na 70-53 i pitanje pobjednika je bilo odlučeno. Posljednjih 10 minuta bilo je tek odrađivanje posla u kojemu su domaći uspjeli smanjiti na konačnih 74-81.

Zadar je ovim porazom pao na omjer pobjeda i poraza 3-4, dok je Crvena zvezda na 6-1.

Nakon subotnjeg incidenta kada su nepoznati maskirani počinitelji fizički napali i ozlijedili dvojicu novinara Mozzart Sporta te člana Upravnog odbora beogradskog kluba, nedjeljni je dvoboj u dvorani na Višnjiku protekao bez većih incidenata. Srbi pak ističu kako utakmica nije mogla bez sramotnih scena te da je na tribinama istkanuta zastava NDH.

Svjetsko rukometno prvenstvo za žene ekskluzivno od 29. studenoga gledajte na VOYO

Pogledajte i video: Novi miljenik Maksimira otkrio jesu li mu bolji zagorski štrukli ili sushi te kako mu ide učenje hrvatskog