KREATOR SENZACIJE / Rimac nakon čudesnog rušenja Partizana: 'Sreća prati hrabre'

Split nije pobijedio Partizan 27 godina, a ovo je ujedno i prva pobjeda Splićana protiv Partizana u povijesti ABA lige.

5.2.2024.
22:35
Ivana Ivanovic/PIXSELL

Split je u 19. kolu ABA lige u Beogradu na gostovanju kod Partizana upisao veliku pobjedu 74:67 . 'Žuti' su prelomili utakmicu u drugoj četvrtini koju su dobili 27:11, a u trećoj četvrtini su na 55:35 imali i velikih 20 koševa razlike.

NEOČEKIVAN PORAZ /

Srpski mediji bruje o senzaciji Splita: 'Velika bruka i sramota'

Trener Splita Slaven Rimac nije skrivao zadovoljstvo igrom koju je prikazala njegova momčad.

'Ispratila nas je sreća koja prati hrabre'

"Dobro, hajmo reći i mi i Partizan dolazimo iz jednog ludog ritma, mi smo prošli tjedan igrali tri utakmice, isto kao i oni, s obzirom na to da sam prošle godine i godinu prije toga bio pomoćni trener u Bayernu.

Znam kako je kad dođeš iz Eurolige u domaće natjecanje, dolazi protivnik protiv kojeg si favorit i logično je da nisi imao energiju koja je potrebna, pošto su jedno sedam ili osam šuteva promašili koje pogađaju..

Svi smo ljudi, svi su igrači, nije lako doći iz Eurolige i biti sto posto energetski spreman i fokusiran, moji igrači koji su igrali, ovo je festival košarke, žele protiv najboljih, žele protiv prave ekipe, mislim da pogotovo u prvom poluvremenu krajem druge četvrtine ušli su neki šutevi koji nisu naši šutevi, ispratila nas je sreća koja prati hrabre.

Od starta smo stali kako treba igrati protiv Partizana, ne dozvoliti jednostavne poene, ono što me veseli jest što smo izdržali tu agresivnost na bekovskoj liniji što smo znali gdje će biti problema i ništa, okrećemo se novim utakmicama, imamo težak tjedan, dolazi nam Kup, super pobjeda za nas, nadam se da će biti motiva za rad i samopouzdanja, idemo dalje", zaključio je Rimac.