PORAZI ZA HEZONJU I BOGDANOVIĆA: / Kevin Durant očarao Madison Square Garden

Orlando Magic i Brookly Nets, NBA klubovi čiji roster popunjavaju i hrvatski košarkaši, upisali su nove poraze u utakmicama igranima u noći na srijedu.

27.1.2016.
8:31

Koliko je reket Orlanda bio prohodan možda će najbolje reći podatak da je grčki košarkaš Bucksa Giannis Antetokounmpo u svojih 25 ostvarenih poena imao čak osam zakucavanja. Mario Hezonja dobio je nešto više od sedamnaest minuta u dresu Orlanda i napadački ih vrlo dobro iskoristio. Njegovih 11 poena stiglo je iz 4-7 šuta, od čega je za tri poena gađao 1-2, no nije to bilo dovoljno da se spriječi deveti poraz u posljednjih deset utakmica kluba.

Durantov učinak sezone

Jednako koliko i Hezonja ubacio je Bojan Bogdanović, no njegov Brooklyn i dalje djeluje poprilično loše. Osmi im je ovo bio poraz u posljednjih deset utakmica, a njihov omjer pobjeda i poraza 12-34 znači da su u cijeloj ligi od njih slabiji tek Philadelphia 76ersi (7-39) i Los Angeles Lakersi (9-38). Bogdanović je do učinka stigao šutom 3-8 (trica 3-6) u manje od 24 minute igre. Dwyane Wade i Chris Bosh ubacili su po 27 poena svaki za Miami.

Od osam odigranih utakmica jedna je rasplet dobila tek u produžetku. U Madison Square Gardenu do gostujuće 128-122 pobjede protiv New York Knicksa stigli su igrači Oklahoma City Thundera uz učinak sezone od 44 poena i 14 skokova Kevina Duranta. Ubacio je za poravnanje rezultata 16.2 sekunde prije kraja utakmice, a potom i dodao sedam koševa u produžetku. Russell Westbrook je dodao 30 poena, osam skokova i deset asistencija. Carmelo Anthony nije nastupio za poraženu momčad.