ZA POVIJEST / Nevjerojatni Nikola Jokić na Božić odigrao čudesnu utakmicu i srušio dva rekorda. Pogledajte kako je uništavao Šarićev Phoenix

Jokić je protiv Phoenixa bio je najbolji igrač u redovima Denver Nuggetsa s 41 košem, 15 skokova i 15 asistencija

26.12.2022.
9:50

Već uobičajeno najbolja košarkaška liga svijeta na Božić je imala bogati program, a na rasporedu je bilo pet susreta.

BOŽIĆNI SPEKTAKL U NBA-U /

Denver na krilima čudesnog Jokića srušio Phoenix u nejerojatnoj utakmici, Šarić nije igrao za Sunse. Dončić demolirao Lakerse

U najzanimljivijem susretu večeri Denver Nuggetsi su u svojoj Ball Areni nakon produžetaka pobijedili Phoenix Sunse sa 128-125.

Denver je krenuo bolje, poveo je 13-2, pa 26-11, no Sunsi su smanjili na 28-24. U drugoj četvrtini gosti su okrenuli rezultat i poveli sa šest razlike (57-51), a vodstvo su zadržali i na kraju treće četvrtine (84-81). U posljednjoj dionici gledali smo izjednačenu igru, a Denver je zakucavanjem Jamala Murraya 11 sekundi prije kraja izborio produžetak. U "overtimeu" je Denver "pobjegao" na +6 (121-115), no gosti su minutu prije kraja stigli na koš zaostatka (123-124), a 11 sekundi prije kraja imali su napad za novi produžetak, ali je Landry Shamet promašio tricu.

Čudesni Jokić

Nikola Jokić, dvostruki uzastopni MVP NBA lige, bio je najbolji igrač u pobjedničkim redovima sa 41 košem, 15 skokova i 15 asistencija. To mu je bio treći triple-double u posljednjih četiri utakmice, a sjajnim nastupom protiv Phoenixa jokić je postavio i dva nova rekorda.

OVDJE možete pogledati najbolje Jokićeve poteze u utakmici s Phoenixom.

Njegov 41 ubačeni poen najveći je broj poena uz triple-double u povijesti božićnih utakmica. Također, to je rekordan broj poena nekog igrača Denvera u božićnim utakmicama.

Postao je jokić i tek treći igrač u povijesti koji je postigao više od 30 poena uz triple-duble na Božić.