NEZAUSTAVLJIVI HARDEN: / Pogledajte kako je s 51 košem uništio Kingse

Košarkaši Brooklyn Netsa ostvarili su petu uzastopnu pobjedu u NBA ligi.

2.4.2015.
11:45

Netsi su protiv najlošije momčadi u ligi ispustili 16 koševa prednosti (78:62) koliko su imali pet minuta prije kraja treće četvrtine, ali je Brook Lopez dvije sekunde prije kraja dvoboja nakon promašaja Derona Williamsa skokom u napadu stigao do lopte i postigao koš za vodstvo od 100:98.

U preostalom vremenu priliku da Knicksima tricom donese pobjedu imao je Cleanthony Early, koji je svih svojih 14 poena postigao u četvrtoj četvrtini, ali nije bio precizan. Williams s 26 i Lopez sa 16 pogodaka predvodili su Netse, dok je Andrea Barganni s 22 ubačaja bio najefikasniji kod Knicksa. Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović postigao je pet koševa za Netse (šut iz igre 2-6, trica 1-2) uz po jedan skok i asistenciju.

Ovom pobjedom Brooklyn je stigao do omjera pobjeda i poraza 34-40, te se izjednačio sa sedmim Miami Heatom, dok su deveti Boston Celticsi na 34-41. Celticsi su ostali odmah iza Netsa zahvaljujući 10087 domaćoj pobjedi protiv Indiana Pacersa, koji su time pali na 32-43 i doigravanje im je sve dalje.

Celticsi su kontrolirali utakmicu čitavim tijekom, a najučinkovitiji u njihovim redovima bili su igrači s klupe Kelly Olynyk i Cody Zeller s po 19 koševa, dok je Evan Turner ostvario 'triple-double' učinak s 13 poena, 12 asistencija i 11 skokova. U sastavu Pacersa George Hill ubacio je 21, a Rodney Stuckey 16 koševa, dok je Damjan Rudež za 14 minuta provedenih na parketu ostao bez ubačaja (šut iz igre 0-2, trica 0-1) uz samo jednu asistenciju.

Prvaci San Antonio Spursi ušli su u formu, do 15. pobjede u svojih posljednjih 18 nastupa stigli su na gostovanju kod Orlando Magica, svladavši ga sa 103:91. Konačni rezultat ne odaje pravi razvoj događaja na parketu, jer su Spursi imali i 25 pogodaka prednosti, pa je njihov najbolji strijelac bio Aron Baynes s 18 pogodaka. Orlando je, pak, predvodio Victor Oladipo s 24 koša.

U odličnim su predstavama mogli uživati gledatelji u Houstonu, Portlandu i Oklahoma Cityju, ali samo su u Houstonu domaći navijači mogli slaviti pobjedu svoje momčadi. Rocketsi su teže od očekivanog nadigrali Sacramento Kingse sa 115:111, a James Harden je s 51 ubačajem ostvario novi rekord karijere, 13 dana nakon što je po prvi put ubacio 50 na jednoj utakmici. Usto je imao i osam skokova, te šest asistencija i tako poništio izvrstan učinak DeMarcusa Cousinsa koji je za goste postigao 24 koša uz 21 skok i 10 asistencija za svoj drugi 'triple-double' u karijeri.

U Portlandu su domaći Trail Blazersi ispustili 19 pogodaka prednosti i na kraju izgubili od Los Angeles Clippersa sa 122:126. Sjajan je kod Clippersa bio Chris Paul s 41 poenom i 17 asistencija. U Oklahoma Cityju domaći je Thunder izgubio od Dallas Mavericksa sa 131:135 usprkos novom, 10. 'triple-doubleu' sezone Russella Westbrooka. On je ubacio 31 koš, te imao po 11 skokova i asistencija, ali je u posljednjih 10 sekundi promašio dvije trice kod rezultata 131:134.