KAKVA NOĆ, LUDILO U NAMA / Nevjerojatni Klay Thompson ispisao povijest NBA lige

Klay Thompson zabio 33 od svoja 38 poena u prvom poluvremenu. Gađao je iz igre 12/18, od čega za tricu 8/12

14.3.2023.
7:24

Golden State Warriorsi noćas su po hrvatskom vremenu u San Franciscu došli do osme uzastopne domaće pobjede. Ovog puta, Ratnici su bili bolji od Phoenix Sunsa rezultatom 123-112 a junak utakmice bio je nevjerojatni šuter Klay Thompson. On je zabio 33 od svoja 38 poena u prvom poluvremenu utakmice. Spomenutim učinkom iz prvog dijela sjajni je šuter Warriorsa ispisao povijest NBA lige. Thompson je u prvom poluvremenu utakmice gađao iz igre 12/18, od čega za tricu 8/12.

NBA PREGLED /

Zubac vrlo dobar u pobjedi protiv Hawksa, vratio se Klay Thompson i odmah zabio 17

Peta utakmica karijere u kojoj je do poluvremena stigao do 30 poena

OVDJE pogledajte ludu predstavu Klayja Thompsona.

Bila mu je to peta utakmica u karijeri u kojoj je već do poluvremena stigao do 30 poena i deseta u ovoj sezoni u kojoj je ubacio 30 ili više. Također, treći put u karijeri uspio je ubaciti 30 poena i osam trica kroz prve dvije četvrtine. Time se izjednačio s Damianom Lillardom, koji je dosad bio jedini igrač u posljednjih 25 godina kojem je to uspjelo u NBA ligi.

Osam trica do poluvremena uspio je ubaciti peti put u karijeri. Niti jedan igrač nije to uspio napraviti barem od sezone 1996./97., ističu statističari. U utakmicama u kojima ubaci minimalno 35 poena njegovi Golden State Warriorsi su na omjeru od 32 pobjede i tri poraza.

Thompson je kraj utakmice dočekao s 38 koševa i pet skokova. Stephen Curry dodao je 23 uz sedam skokova i pet asistencija, a Jordan Poole 20, uz šest asistencija za Warriorse koji su sad na omjeru pobjeda i poraza 36:33. Najbolji kod Sunsa bili su Deandre Ayton s 27 koševa i 12 skokova te Devin Booker s 32 poena.

Durant opet na klupi

Kevin Durant ponovno je propustio susret sa svojom bivšom momčadi, odsjedio je i treću uzastopnu utakmicu za Sunse zbog uganuća lijevog gležnja. Publika Golden Statea u Chase Centeru još uvijek nije uspjela odati priznanje zvijezdi koja je dovela Warriorse do dva naslova i bila pritom MVP NBA finala 2017./18.

Durant je igrao za Brooklyn u Chase Centeru u veljači 2021. tijekom pandemije kada gledatelji nisu bili dopušteni.

“To je ludo. To je suludo” izjavio je trener Warriorsa Steve Kerr o Durantu koji još nije nastupio u San Franciscu, prenosi ESPN pisanje AP-a. Sjajni play, veteran moćnih mogućnosti Chris Paul, postigao je 11 koševa i 11 asistencija za Phoenix.

Sunsi su pobijedili u prethodna četiri susreta protiv Golden Statea, uključujući tri uzastopna u sezoni, propustivši priliku slaviti protiv njih u sva četiri dvoboja po prvi put od 2010.-11. Također, Sunsi su sad na dva uzastopna poraza jer su izgubili i prošle subote od Sacramento Kingsa.

Draymond Green igrao je 30 minuta i dao svoj obol početkom četvrte nakon što je ozlijedio desni gležanj tijekom subotnje pobjede protiv Bucksa u produžetku. Imao je tri blokade i dvije ukradene lopte uz šest skokova, četiri poena i četiri asistencije. Golden State je poveo s 43-21 nakon 72,7% šuta u prvoj četvrtini, a Thompson i Curry su zajedno gađali 7 od 9 za tricu.

Houston kreirao senzaciju

Senzaciju večeri priredila je posljednja momčad Zapada Houston Rocketsi koji su u svojoj dvorani svladali lanjske finaliste Boston Celticse sa 111-109. Rocketsi su bili u stalnoj prednosti, no Celticsi su imali posljednji napad na utakmici kojim su mogli odvesti utakmicu u produžetak. Loptu je uzeo Jayson Tatum koji se sjurio pod obruč, ali i promašio polaganje za poravnanje. Do tek 16. pobjede u sezoni Rocketse su vodili Jalen Green sa 28 ubačaja i Jabari Parker sa 24 pogotka te 11 skokova, dok Celticsima nije pomoglo 43 poena Jaylena Browna, Tatum se zaustavio na 22.

Boston je i dalje drugi na Istoku, ali sada s omjerom 47-22, dok je Houston na dnu Zapada sa 16-52.

Milwaukee Bucksi iskoristili su kiks Celticsa te se 133-124 gostujućom pobjedom protiv ove sezone sjajnih Sacramento Kingsa još više učvrstili na vrhu Istoka. Kingsi su u prvom poluvremenu imali i 15 koševa prednosti, no Bucksi su to izbrisali u trećem dijelu da bi preuzeli kontrolu rezultata u posljednjih 12 minuta. Opet je sjajan bio Giannis Antetokounmpo sa 46 ubačaja i 12 skokova, Khris Middleton je dodao 31 poen uz 9 asistencija, a Brook Lopez 23 koša uz 8 skokova za pobjednike. Kod Kingsa je vrhunsku utakmicu odigrao Domantas Sabonis sa 23 koša, 17 skokova i 15 asistencija, De'Aaron Fox je ubacio 35, a Kevin Huerter 28 koševa, no niti ti sjajni učinci ovoga puta nisu bili dovoljni.

Milwaukee je s omjerom 49-19 na vrhu Istoka i čitave lige te se nalazi na pragu teoretskog osiguranja doigravanja, dok je Sacramento sa 40-27 na trećoj poziciji na Zapadu.

Mogli su Bucksi i teoretski osigurati doigravanje već u ponedjeljak da je Miami Heat izgubio od Utah Jazza, no sastav s Floride ipak je uspio pronaći put do 119-115 pobjede. Jimmy Butler ubacio je 24 za pobjednike, a Lauri Markkanen 38 za poražene.

Dallas izgubio

Miami je sedmi na Istoku sa 37-33, a Utah 12. na Zapadu sa 33-36.

Memphis Grizzliesi nanijeli su drugi poraz Dallas Mavericksima u isto toliko dana, ovoga puta svladali su ih u Dallasu sa 104-88. Grizzliese, koji su bili bez Ja Moranta, predvodio je Desmond Bane sa 23 koša, dok je kod Mavsa, koji su igrali bez Luke Dončića i Kyriea Irvinga, najučinkovitiji bio Jaden Hardy sa 28 pogodaka.

Memphis je sada drugi na Zapadu sa 41-26, dok je Dallas osmi sa 34-35.

Detroit Pistonsi prekinuli su niz od 11 uzastopnih poraza svladavši na svom parketu Indiana Pacerse sa 117-97, a hrvatski igrač Bojan Bogdanović opet nije igrao zbog ozljede ahilove tetive zbog koje bi mogao propustiti ostatak sezone. Cory Joseph je ulaskom s klupe ubacio 22 poena i bio prvi strijelac Pistonsa, dok je Jordan Nwora također ulaskom s klupe bio prvi strijelac Pacersa sa 20 ubačaja.

Detroit je sa 16-53 i dalje na dnu Istoka i čitave lige, dok je Indiana sa 31-38 pala na 12. mjesto Istoka.