LeBron James zaigrao je s maskom zbog slomljenog nosa, ali nije mu to nimalo smetalo.

28.2.2014.
9:43

Mučili su Knicksi aktualne prvake sve do treće četvrtine, a onda je Heat u zadnjih sedam minuta te dionice napravio seriju 23-3 i riješio sve probleme. Šesta je to uzastopna pobjeda za Miami koji je iz igre imao visokih 61 posto šuta.

Maskirani James je ubacio 31 koš (šut 13-19), imao je dobru pomoć u Dwyaneu Wadeu koji je ubacio 23 koša uz šut 10-13. Po 11 su poena dodali Mario Chalmers, Norris Cole i Ray Allen. Goste iz Velike jabuke već je uobičajeno predvodio Carmelo Anthony s 29 koševa, a Tyson Chandler je dodao 19 uz 16 skokova. Bio je ovo deseti poraz Knicksa u posljednjih 12 utakmica.

Miami u Istočnoj konferenciji ima omjer 41-14 i zaostaje samo za Indianom (44-13) koja je u četvrtak na svome parketu nadigrala Milwaukee sa 101-96. Ispustili su Pacersi u prvom poluvremenu 17 koševa prednosti, u trećoj su četvrtini bili na minus šest, ali su do kraja ipak uspjeli izgraditi put do pobjede. Roy Hibbert se istaknuo s 24 koša i 12 skokova, a po 18 su poena dodali Paul George i Lance Stephenson. Kod gostiju je prvo ime s 23 koša bio Brandon Knight.

Indiana - Milwaukee 101-96 (Hibbert 24k, 12s, George 18k, Stephenson 18k / Knight 23k) Toronto - Washington 129-134, produžeci (DeRozan 34k / Wall 31k, Gortat 31k, 12s) Miami - New York 108-82 (James 31k, Wade 23k / Anthony 29k) Denver - Brooklyn 89-122 (Foye 15k / Pierce 18k, Plumlee 10k, Johnson 10k, Thornton 10k)