LOŠA ŠUTERSKA NOĆ HRVATA: / Bogdanović i Bender ostavili šut u svlačionici, Šarić se sramotio u pokušajima za tri poena

U NBA ligi je u noći na utorak odigrano šest utakmica

30.1.2018.
8:34

Trojica hrvatskih reprezentativaca izlazila su na parkete NBA lige u noći na utorak, a razloga za zadovoljstvo pobjedom, nikako ne i svojim učinkom, imao je tek Bojan Bogdanović čiji su Indiana Pacersi slavili protiv Charlotte Hornetsa 105-96 pobjedu. U izjednačenoj utakmici kroz koju niti jedna momčad nije došla do prednosti veće od šest poena u tri prve četvrtine Victor Oladipo (25 poena) i Myles Turner (22 koša) bili su ti koji su najviše povukli za 28. pobjedu u 51. utakmici sezone Indianine momčadi.

Bogdanović i Bender bez poena

Bojan Bogdanović pritom je u potpunosti podbacio. Krenuo je hrvatski reprezentativac u startnoj postavi momčadi i dobio 24 minute prilike da napravi razliku. Utakmicu je završio bez ubačenog koša uz ukupan šut 0-3.

Slično se može reći i za Dragana Bendera čiji su Phoenix Sunsi u FedExForumu poraženi od Memphis Grizzliesa 109-120. Bender je također bio u uvodnoj petorci, odigrao više od 20 minuta i, baš kao i Bogdanović, ostao bez ubačaja. Dvije je lopte uputio prema košu.

Šarić najbolji strijelac i skakač 76ersa

Šut za tri poena kao da na utakmicu nije ponio Dario Šarić čija je Philadelphia poražena od Milwaukee Bucksa 95-107. Hrvatski reprezentativac bio je najbolji strijelac (19 koševa) i skakač svoje momčadi (devet uhvaćenih lopti) no i veliki krivac za kriminalnu šutersku večer momčadi iza crte za tri poena. Šarić je uzeo osam takvih prilika i baš svaku promašio, a cijela momčad gađala tek 2-26 za tri poena. Utakmicu ranije ubacili su jedanaest trica Thunderima.

"Valjda smo trice ostavili u Oklahomi", prokomentirao je Šarić lošu večer svoje momčadi iza crte za tricu.

Sjajni Grk Giannis Antetokounmpo ubacio je 31 koš za Buckse, dodao im 18 skokova, šest asistencija i ovu blokadu na Dariju Šariću: