King James / LeBron James nastavlja s dominacijom. Deklasirao svoju bivšu momčad s nevjerojatnim učinkom

Russell Westbrook je dodao 20 koševa i 11 asistencija za Lakerse, a D.J. Augustin također 20 koševa i to sa stopostotnim učinkom u tricama.

22.3.2022.
9:24
AP Images

LA Lakersi su sinoć sa 131-120 u gostima pobijedili Cleveland Cavalierse, a LeBron James je u pobjedu protiv momčadi, za koju je igrao 11 sezona, upisao triple-double sa 38 koševa, 11 skokova i 12 asistencija.

Russell Westbrook je dodao 20 koševa i 11 asistencija za Lakerse, a D.J. Augustin također 20 koševa i to sa stopostotnim učinkom u tricama (šest od šest). Lakersi su sada deveti u Zapadnoj konferenciji s omjerom 31-41.

Kod Clevelanda najbolji je bio Darius Garland sa 29 ubačaja i 16 asistencija. Cleveland je šesta momčad Istoka sa 41 pobjedom i 31 porazom.

Durant nastavlja voditi Netse do pobjeda

Brooklyn Nets su kod kuće sa 114-106 nadigrali Utah Jazz, a do pobjede ih je predvodio Kevin Durant sa 37 koševa. Netsima, koji su osmi na Istoku sa 38 pobjeda i 34 poraza, ovo je šesta pobjeda u zadnjih sedam utakmica. Bruce Brown je dodao 22 poena i sedam skokova.

Donovan Mitchell je bio najbolji strijelac Utaha s 30 koševa, a Jordan Clarkson je dodao 19. Bojan Bogdanović nije igrao zbog ozljede. Utah se nalazi na četvrtom mjestu na Zapadu i ima omjer pobjeda i poraza 45-27.

Boston Celtics su na gostovanju sa 132-123 bili bolji od Oklahoma City Thundera najviše zahvaljujući Jaysonu Tatumu koji je utakmicu završio sa 36 poena. Jaylen Brown je u pobjedi četvrte momčadi Istoka (45-28) sudjelovao sa 25 poena, dok je Grant Williams dodao 20 poena i deset skokova.

Rookie Tre Mann je utakmicu završio sa 35 poena za Thunder, a Shai Gilgeous-Alexander je ubacio 31 koš.

LaVine i DeRozan zajedno potopili Raptorse

Chicago Bullsi su kod kuće sa 113-99 nadigrali Toronto Raptorse, a Zach LaVine je zabio 16 od svojih ukupno 26 koševa u trećoj četvrtini.

DeMar DeRozan je protiv svoje bivše momčadi ubacio 26 koševa.

Najbolji pojedinac poražene momčadi koja je vodila prve tri četvrtine bio je Pascal Siakam sa 22 koša. Chicago je peti na Istoku (45-29), a Toronto sedmi (40-32).

Charlotte Hornets su kod kuće u zadnjim minutama susreta ipak svladali New Orleanse sa 106-103., a LaMelo Ball i Terry Rozier su svaki zabili po 17 koševa za pobjedu. Hornets su sada deveti na Istoku s omjerom 37-35.
CJ McCollum je ubacio 27 koševa za Pelicanse, a Jonas Valanciunas 24 uz 18 skokova.

Philadelphia 76ers su kod kuće, iako su bili bez Joela Embiida i James Hardena, sa 113-106 pobijedili prvu momčad Istoka Miami Heat (47-25). Tyrese Maxey je postigao 28 pogodaka, a Shake Milton 20 za Philadelphiju koja je treća na Istoku sa 44 pobjede i 27 poraza.

Jimmy Butler je predvodio Heat sa 27 poena, a Bam Adebayo je dodao 22.

Portland Trail Blazers su prekinuli niz od četiri poraza i u gostima su sa 119-115 bili bolji do Detroit Pistonsa, a Dallas Mavericks su kod kuće sa 110-108 nadigrali Minnesota Timberwolvese, dok su Houston Rockets na krilima Christiana Wooda koji je zabio 39 koševa, nadoknadili zaostatak od čak 23 koša  i sa 115-97 bili bolji od Washington Wizardsa.