Luda utakmica Hrvatske: Iz ponora do vrha i nazad

Hrvatska košarkaška reprezentacija porazom je započela pripremni turnir u Francuskoj pred Svjetsko prvenstvo. Bolji od naših igrača bili su domaćini rezultatom 81:71.

8.8.2014.
23:07

Hrvatska je loše počela i još gore završila. Domaćin je na startu napravio plus 15 (19:4), da bi Hrvatska se vratila iz ponora i uspjela preokrenuti rezultat i osam minuta prije kraja povesti s velikih 10 razlike (69:59).

No, tada je došlo do potpuno raspada sistema u igri naše reprezentacije i domaćin je s novom velikom serijom (22:2) došao do pobjede. Da, moguće je, Hrvatska je u posljednjih osam minuta zabila samo dva poena. Nevjerojatno, ali istinito.

Luka Žorić ubacio je 20, a Dario Šarić 17 koševa za Hrvatsku, dok su kod Francuske najefikasniji bili Thomas Heurtel sa 14 i Nando De Colo sa 13 poena.