PONOSNA MOJA JE ZEMLJA / Fantastičan debi Bojana Bogdanovića u Pistonsima: Kanonada majstora iz Mostara, sam prelomio utakmicu i odveo momčad prema pobjedi

Bojan Bogdanović sjajno debitirao za Pistonse

20.10.2022.
6:24

Pobjedom su Detroit Pistonsi u novu NBA sezonu ušli protiv Orlando Magica 113:109 noćas po hrvatskom vremenu u Detroitu, a sjajnu prvu utakmicu za svoj novi klub odigrao je najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović. Hrvatski reprezentativac bio je najbolji u momčadi Detroita za koju je i debitirao u prvoj službenoj utakmici, te se na pravi način predstavio navijačima.

JEDNE VELIKE S LUKOM, MOLIM /

Genijalni Bojan Bogdanović poslao svog čuvara po 'ćevape' i oduševio Detroit: Ovako to kulerski radi Mostarac

Pogodio šest od prvih sedam pokušaja za tricu

Bogdanović je na parketu proveo 34:50 minuta uz šut za dva 2-6, tricu 6-10 te 2-2 s linije slobodnih bacanja. Pogodio je šest od svojih prvih sedam pokušaja za tri, a usprkos tomu što je promašio svoja posljednja četiri šuta iz igre, s dva pgođena slobodna bacanja 4.7 sekundi prije isteka vremena postavio je konačni rezultat.

Cade Cunningham postigao je 18 koševa uz 10 asistencija, a Jaden Ivey 19 poena za Pistonse.

Banchero stavio 27 poena

Kod Orlanda sjajan debi imao je prvi izbor ovogodišnjeg "drafta" Paolo Banchero sa 27 pogodaka, 9 skokova i 5 asistencija, Jalen Suggs je dodao 21.

Bogdanoviću je trebalo neko vrijeme da proradi jer je promašio prvih nekoliko šuteva, ali je onda podigao svoju igru, osobito u drugom poluvremenu. Pogodio je osam od 16 šuteva. Imao je i jednu ukradenu i jednu izgubljenu loptu.

Bogdanović je u Detroit stigao ovog ljeta iz Utaha u tradeu u koji su bili uključeni Kelly Olynyk i Saben Lee. Detroit je prošle sezone bio jedna od najlošijih momčadi lige, a Bogdanović nije igrao dobro u pripremnim utakmicama. No, bio je ključan u prvoj pobjedi Pistonsa u ovoj sezoni.

Reakcije američkih medija su sjajne. FOX35Orlando piše kako je Bogdanović zasjao u debiju...

'Pistonsi su uzbuđeni'

"Detroit Pistonsi su uzbuđeni zbog svoje budućnosti zahvaljujući nekim mladim, dinamičnim igračima. Bojan Bogdanović daje razlog za nadu da je i sadašnjost obećavajuća"

"Tip je imao prosjek od 18 u momčadi koja je ostvarila 60 pobjeda, tako da nisam iznenađen", rekao je trener Detroita Dwane Casey.

Pistonsi su kupili 33-godišnjeg Bogdanovića iz skupljeg Utah Jazza u zamjenu za rezervne dijelove kako bi pokrenuli svoje planove rekonstrukcije u drugoj brzini.

"Na treninzima i utakmicama, stalno nam daje savjete," rekao je detroitski rookie Jaden Ivey, izbor broj 5 u ukupnom poretku.

"Njegov veteranski glas i iskustvo bit će ogromni za nas."

Banchero igrao odlično na oba kraja terena

Detroit je prošle sezone imao omjer 23-59, završivši ispred samo Houstona i Orlanda na dnu prvenstvene ljestvice.

Magic je prošle sezone postigao 22-60 i osvojio lutriju za draft, što im je dalo priliku da izaberu Banchera. Detroit je počeo snažno u prvim minutama prije nego što je Orlando preuzeo kontrolu i otišao u drugu četvrtinu s vodstvom 28-17.

"Prvo smo dobili repove, ali nismo spustili glave", rekao je Casey.

Pistonsi su pronašli svoj utor u drugoj četvrtini, nadigravši Magic 40-27, da bi na poluvremenu vodili s dva poena. Detroit je nakon tri četvrtine poveo s osam poena prednosti, ali nije mogao tada prelomiti zahvaljujući velikim dijelom Bancherovoj igri na oba kraja terena.

Rezultati susreta američke profesionalne košarkaške NBA lige igranih u srijedu:

Indiana - Washington 107-114
Detroit - Orlando 113-109
Bojan Bogdanović igrao je 34:50 minuta za Detroit i postigao 24 koša (šut za dva 2-6, trica 6-10, slobodna bacanja 2-2) uz 6 skokova i 2 asistencije
Miami - Chicago 108-116
Toronto - Cleveland 108-105
Memphis - New York 115-112 (produžetak)
Atlanta - Houston 117-107
Brooklyn - New Orleans 108-130
Minnesota - Oklahoma City 115-108
San Antonio - Charlotte 102-129
Utah - Denver 123-102