TRIJUMF 'VUKOVA' / Cibona osvojila Kup 'Krešimir Ćosić'

Za Cibonu je ovo rekordni deveti naslov pobjednika Kupa

18.2.2023.
22:29
Igor Soban/PIXSELL

Košarkaši Cibone obranili su u subotu navečer naslov pobjednika Kupa "Krešimir Ćosić", u finalu ovosezonskog izdanja su u vlastitom domu, u KC "Dražen Petrović" svladali Cedevitu Junior sa 86-66 (26-18, 19-13, 17-23, 24-12).

UMALO ESKALIRALO /

Bijesni Simon krenuo u obračun sa Sesarom na kraju finala: 'Neću dozvoliti da nas itko ponižava. To se ne radi'

Kolektivna blokada Cedevite Junior

Briljantnu utakmicu u finalu odigrao je Borna Kapusta sa 27 koševa, 8 asistencija i 6 skokova, Filip Bundović ga je pratio sa 17 ubačaja, dok je najučinkovitiji kod Cedevite Junior bio Jakov Mustapić sa 20 poena.

Borna Kapusta junak Cibone u finalu protiv Cedevite Junior

Cedevita Junior bolje je otvorila utakmicu te dok ju je služio šut s distance imala i prednost, nakon šest minuta je bilo 18-13 za sastav u narančastim dresovima.

No, uslijedila je kolektivna blokada u redovima Cedevite Junior koja punih sedam i pol minuta nije ubacila niti jedan poen što je Cibona iskoristila za veliku seriju 19-0 kojom je povela sa 32-18 i preuzela kontrolu rezultata.

Cibona vodila dvoznamenkastim brojem, ali onda pala na +5

Cibona je održavala dvoznamenkastu prednost sve do dvije minute prije kraja treće četvrtine kada se Cedevita Junior primaknula na 58-50.

Krunoslav Simon

U prvoj minuti posljednje dionice prednost Cibone je pala na samo pet razlike (62-57), ali potom je uslijedio još jedan veliki udar Cibone kojega je predvodio Kapusta.

Za pet minuta Cibona je ostvarila još jednu veliku seriju od 16-0, za prvi ubačaj Bundovića Kapusta je bio asistent, a zatim je razigravač Cibone sam uzeo stvari u svoje ruke.

Prvo je izborio dva slobodna bacanja, onda pogodio polaganje, pa dvije dalekometne trice i onda još jednom izborio dva slobodna bacanja te je pitanje pobjednika bilo riješeno.

Za Cibonu je ovo rekordni deveti naslov pobjednika Kupa, a drugu godinu zaredom je u finalu svladala Cedevitu Junior, lani u Rijeci je bilo 67-65.