Cibona izgubila dobivenu utakmicu: U posljednjih 11 sekundi ispustili plus pet

28.12.2023.
21:25
Marko Prpic/PIXSELL

Cibona je jedanaest sekundi prije kraja vodila 86-81 protiv Borca u Zagrebu, u prvom susretu 14. kola regionalne ABA lige, ali je na kraju poražena nakon produžetka 97-101 (20-20, 23-20, 19-22, 24-24; 11-15).

'TAKO JE KRENULO' /

Aco Petrović otkrio zanimljivu anegdotu o bratu Draženu

Vrlo izjednačena bila je cijela utakmica, s tim da se Cibona početkom drugog poluvremena odvojila na osam poena razlike (48-40), ali je i tijekom treće dionice ispustila prednost i upala u zaostatak.

Početkom posljednje četvrtine ponovno je Cibona napravila seriju i povela te je 11 sekundi prije kraja imala sigurnu prednost 86-81. No, primila je koš, a potom je Majcunić izgubio loptu te napravio prekršaj nakon kojeg je Tasić, koji je zabio, imao dodatno bacanje s kojim je izjednačio na 86-86 i Borcu omogućio produžetke.

Dodatnih pet minuta Borac je otvorio serijom 8-0 čime je riješio utakmicu i došao do sedme pobjede u sezoni.

Kod Cibone je najbolji bio Aleksandar Aranitović s 26 poena čemu je dodao po četiri skoka i četiri asistencije. Krešimir Radovčić je ubacio 16 koševa uz pet asistencija, a Domagoj Vuković 13 uz pet skokova. U pobjedničkom sastavu po 28 poena su ubacili Ronaldo Segu i Danilo Tasić.

Na ljestvici vodi Crvena zvezda s omjerom 12-1. Cedevita Olimpija ima 10-3, a Partizan i Igokea 9-4. Zadar je na omjeru 7-6, Borac sada ima 7-7, a Cibona 5-9. Split je skupio četiri pobjede te ima devet poraza.

Split će u petak gostovati kod Studentskog centra od 19 sati, dok Zadar na domaćem parketu dočekuje Budućnost u subotu i taj dvoboj počinje u 16 sati.

Napete i atraktivne utakmice te još jedan pohod Kauboja na novu medalju gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO.