Bojanova brada ne pomaže: Netsi u crnoj seriji

10.1.2015.
12:26

Netsi nisu uspjeli zadržati 13 koševa prednosti iz treće četvrtine, te se ušlo u neizvjesnu završnicu u kojoj su bolje reagirali gosti. Pobjednički koš postigao je Nerlens Noel tri sekunde prije kraja susreta, a u preostalom vremenu Netsi su pokušali doći do pobjede tricom Brooka Lopeza. To je u najmanju ruku bio čudan izbor jer je Lopez u dosadašnjoj karijeri uputio tek osam šuteva za tri od kojih niti jednoga nije pogodio, pa tako niti ovoga.

Najefikasniji u sastavu Philadelphije, koja je ostvarila tek šestu pobjedu sezone, bio je Robert Covington sa 20 ubačaja, dok su Netse predvodili Lopez sa 18 poena i Mason Plumlee sa po 15 ubačaja i skokova.

Indiana Pacersi su na svom terenu svladali Boston Celticse sa 107-103 nakon produžetka, a Damjan Rudež je čitavu utakmicu prosjedio na klupi za pričuve. Odličan je u domaćim redovima bio centar Roy Hibbert sa 19 koševa i 11 skokova, dok je Avery Bradley sa 23 poena bio najbolji kod Celticsa. Pacersi su sada na omjeru pobjeda i poraza 15-23 i sve su bliže pozicijama koje vode u doigravanje, osmi sastav Istoka Miami Heat je na 15-21, a sedmi Brooklyn na 16-20, dok su Celticsi pali na 12-22.

Prvaci San Antonio Spursi su zahvaljujući kanonadi trica u posljednjoj četvrtini uspjeli izvući 100-95 domaću pobjedu protiv Phoenix Sunsa. Uoči posljednjih 12 minuta Sunsi su imali prednost 69-59, ali Spursi su četvrtu četvrtinu dobili sa 41-26 i ostvarili važnu pobjedu. Danny Green je sa 20 pogodaka bio prvo ime Spursa, dok su PJ Tucker i Eric Bledsoe ubacili po 19 za Sunse. Spursi su sada sedmi na Zapadu s omjerom 22-15, dok su Sunsi osmi sa 22-17.

Washington - Chicago 102-86 Milwaukee - Minnesota 98-84 San Antonio - Phoenix 100-95 Brooklyn - Philadelphia 88-90 Bojan Bogdanović igrao je 13 minuta za Brooklyn i postigao šest koševa (šut iz igre 3-4) Detroit - Atlanta 103-106 Sacramento - Denver 108-118 New Orleans - Memphis 106-95 Oklahoma City - Utah 99-94 Indiana - Boston 107-103 - produžetak Damjan Rudež nije ulazio u igru za Indianu LA Lakers - Orlando 101-84 Golden State - Cleveland 112-94