BABO PROTUTNJAO DETROITOM: / Odigrao jednu od najboljih utakmica sezone; Pogledajte majstoriju za kamere i TV špice

Bogdanović protutnjao Detroitom

8.3.2020.
6:43
Screenshot: Twitter

Nakon što se protekle noći mučio na gostovanju u TD Gardenu u pobjedi protiv domaćih Celticsa, kad je zabio samo 8 poena, najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović, je u noći sa subote na nedjelju po hrvatskom vremenu, odigrao jednu od najboljih utakmica sezone, što se tiče poena. Babo je na gostovanju u Detroitu kod domaćih Pistonsa, u pobjedi 111:105, za 34:25 minute na parketu ubacio 32 koša, uz 5 skokova, dvije asistencije i tri izgubljene lopte. Šut za dva imao je 12-18, trisu 3-6, uz slobodna stopostotna 5-5. Bio je najefikasniji igrač utakmice.

[VIDEO] SENZACIONALNI POTEZ HEZONJE: /

Super Mario izveo ludost o kojoj će se još dugo pričati; Dvorana se ustala na noge

Odlične brojke

Bila je ovo 5 uzastopna pobjeda Utah Jazza (41-22), čime su momčad s najboljim nizom na Zapadu i formom u ovom trenutku. U drugoj četvrtini, 2.37 prije poluvremena, Babo se istaknuo sjajnom akcijom. Dobio je loptu u reketu nakon jedne akcije, fingirao kao da će dodati lijevo, ali je onda majstorski položio, i tako zbunio svog čuvara... To možete vidjeti u priloženom videu dolje njegove noćašnje izvedbe.

Uistinu je Babo bio na nivou. Ulazio je, šutirao, navlačio suparnike, branio... Pametna izvedba Bogdanovića.

Samo je još jednom zabio 32 poena ove sezone

Inače, bio mu je ovo drugi put da je ove sezone zabio 32 poena. Još je to napravio 14. prosinca protiv Golden Statea. Ukupno mu je četvrta najbolja izvedba po poenima u sezoni. Trenutno je Babo na prosjeku od 20.3 poena, 4.1 skoka i 2.1 dodavanja po susretu. Što se tiče ostalih aktera ovog dvoboja, za spomenuti je onda i učinak prve zvijezde JazzaDonovana Mitchella koji je ubacio 25 poena, uz 5 skokova i asistenciju. Adut s klupe Jordan Clarkson ubacio je u dresu Utah Jazza 14.

U redovima poražene momčadi, najviše je pokazao Christian Wood s 30 poena i 11 skokova. Igrači s klupe Langston Galloway i Jordan McRae ubacili su svaki po 14 poena. Što se sve događalo u Detroitu pogledajte - OVDJE.

Hezonja odigrao utakmicu sezone

Raspoložen je bio i Mario Hezonja. On je u Moda Center at the Rose Quarteru u Portlandu, za svoje Blazerse u porazu od Sacramento Kingsa 123:111, ušavši s klupe ukupno odigrao 22:52 minute i ubacio 16 poena, uz 3 skoka i jednu asistenciju. Šut iz igre imao je 7-11, za tricu 2-4, uz izgubljenu loptu. Bila mu je ovo najbolja utakmica sezone s najviše poena.

Hassan Whiteside predvodio je poraženu momčad s 19 poena i 11 skokova, a uz njega iskazao se i CJ McCollum s 19 koševa. Kod pobjednika, najbolji je bio srpski košarkaš Bogdan Bogdanović s 27 poena. Buddy Hield s klupe je dodao 22. Ovako je to izgledalo u Portlandu.

Rezultati NBA utakmica odigranih 7. ožujka:

Detroit Pistons - Utah Jazz 105:111 (Bojan Bogdanović 32 koša, šut 12-18, trice 3-6, 5 skokova, 2 asista Charlotte Hornets - Houston Rockets 108:99 Cleveland Cavaliers - Denver Nuggets 104:102 (Ante Toni Žižić bez koša, šut 0-1) Memphis Grizzlies - Atlanta Hawks 118:101 Golden State Warriors - Philadelphia 76ers 118:114 (Dragan Bender 10 koševa, šut 3-3, trice 2-2,3 skoka, asist) Portland Trail Blazers - Sacramento Kings 111:123 (Mario Hezonja 16 koševa, šut 7-11, trice 2-4, 3 skoka, asist)