BOGDANOVIĆ OPET PREDVODIO HRVATSKU: / Tunis pao, slijedi pakleno polufinale protiv Grčke

Hrvatska košarkaška reprezentacija je pobjedom protiv Tunisa sa 72-52 (12-12, 17-12, 22-12, 21-16) izborila mjesto u polufinalu kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre.

6.7.2016.
23:08
AFP, EMMANUEL DUNAND

U petak u 16.30 sati Hrvatska će u polufinalu torinskog turnira igrati protiv Grčke koja je u srijedu svladala Meksiko s 86-70 čime je osvojila prvo mjesto u drugoj skupini. Naša je, pak, reprezentacija nakon jučerašnjeg poraza od domaćina Italije zauzela drugo mjesto u skupini.

PUT DO RIJA DODATNO OTEŽAN: /

Hrvatski napad potpuno zakazao u drugom poluvremenu

Slabo prvo poluvrijeme

Izabranici Aleksandra Petrovića su se prilično namučili u prvom poluvremenu u kojem su uspjeli ubaciti svega 29 koševa (29-24). Tek su u trećoj četvrtini naši košarkaši proigralii na kraju stigli do uvjerljive pobjede.

Ponovno je najbolji igrač Hrvatske bio Bojan Bogdanović koji je Tunišanima ubacio 25 koševa. Dario Šarić je uz 11 poena imao devet skokova.

U četvrtak je u Torinu dan odmora, a petak će se Hrvatska protiv Grčke boriti za mjesto u finalu. U drugom polufinalnom dvoboju, od 21 sat, domaćin Italija igrat će protiv Meksika. Nastup na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru izborit će samo pobjednik turnira.