DOĐI DA VIDIŠ, DOĐI DA SE DIVIŠ / Fantastični Bogdanović briljirao, ali i izgubio tricom u posljednjim sekundama: Hrvat odigrao rekordnu utakmicu

Bojan Bogdanović zabio je 24 poena u porazu od Memphisa. Bila mu je to ukupno treća najbolja partija sezone, rekordna što se tiče postignutih trica. U posljednjih dvije minute vukao je Jazz, pogodio tricu za 118-112 minutu i 27 prije kraja. Hrvat je bio najbolji strijelac svoje momčadi, prvi proganist Utah Jazza, ali šut za pobjedu nije imao

23.11.2021.
7:05

Kakva drama noćas u Salt Lake Cityju po hrvatskom vremenu, s Bojanom Bogdanovićem kao glavnim protagonistom svog Utah Jazza. Jaren Jackson postigao je svojih rekordnih 26 poena u sezoni i tricu za pobjedu Memphisa nad Utahom 119-118, 5.7 sekundi prije kraja utakmice. OVDJE pogledajte kako je to izgledalo u utakmici.

TREĆA POBJEDA U NIZU /

Utah Jazz zasuo Kingse tricama i stigao do pobjede, Bogdanović solidan

Morant ubacio 32 poena

Ja Morant zabio je 32 poena, a Desmond Bane dodao career-high 28. Grizzliesi su postigli posljednjih sedam poena za svoju treću pobjedu u posljednje četiri utakmice. Jazz je izgubio svoju prvu nakon tri uzastopne pobjede. U posljednjih sedam susreta imaju skor 4-3.

Najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović briljirao je sa 24 poena i rekordnih sedam trica, što mu je najbolji učinak u tricama u tekućoj sezoni. U posljednje dvije minute Bogdanović je preuzeo odgovornost, zabio dva uzastopna šuta, ali više od toga nije moglo za Jazzere. Minutu i 27 prije kraja susreta, pri rezultatu 112-115 za Utah, Bogdanović je stresao tricu za ludnicu u Vivint Areni. Njegova trica oduševila je NBA fanove i tamošnju javnost, dijeli se društvenim mrežama.

Bogdanović najbolji strijelac svoje momčadi

Babo je bio najbolji strijelac svoje momčadi, ukupno četvrti u utakmici, pružio je rođeni Mostarac odličnu partiju. Za 30 minuta igre, imao je šut 8-14, za tricu 7-11, slobodna 1-1, uz dvije izgubljene lopte. Trenutno je na prosjeku od 16.6 poena, 4.3 skoka i 1.8 asistencija po utakmici. Također, za izdvojiti je i da su ovih 24 poena za Bogdanovića njegova treća najbolja partija sezone i 6 utakmica s najmanje 20 poena.

Pojavio se i zanimljiv podatak na Twitteru potkrijepljen brojkama, o tome kako je Bogdanović prvi igrač Jazza još tamo od sezone 2019./2020. u pogođenim tricama u odlučujućim trenucima susreta, u trenucima kad nije veća razlika od pet poena, bez obzira na kojoj strani. No, ovog puta, šut za pobjedu išao je Mitchellu.

Pri rezultatu 112-112, sjajni francuski centar Rudy Gobert je blokirao Morantov pokušaj, a Royce O'Neale pronašao je Bogdanovića poslije za tricu, prenosi ESPN.

Gobert ostvario double-double učinak

Memphis je pogodio četiri od šest slobodnih bacanja. Zatim, nakon Morantovog promašaja 14,1 sekundu do kraja, službeni pregled je pokazao da Gobert nije ometao loptu u svojoj putanji.

Najbolji košarkaš Utah Jazza Donovan Mitchell, koji je postigao samo 18 poena uz loši šut 5 od 20, promašio je šut za pobjedu. Možda bi bilo bolje da se nekako nacrtala akcija za Bogdanovića, ali ne znamo radi li se o obrani ili taktičkoj varci. Stoga, boje ništa ne pretpostavljati, niti pisati o tome...

Gobert je imao 23 poena i 13 skokova i pomogao je Bogdanoviću itekako u utakmici, dok je Mike Conley ostvario učinak od 19 poena i 8 asistencija za Jazz. Utakmica se lomila u posljednjim minutama, gledatelji su bili na nogama...

Grizzliesi nisu odustajali, poveli su u četvrtoj četvrtini

Grizzliesi (9-8) su poveli u četvrtoj četvrtini. Jackson je blokirao Gobertovo polaganje, a Morant je nadmudrio Conleya na drugoj strani parketa i zabio polaganje za 112-110 s 3:46 do kraja susreta.

Jazz (11-6) je vodio 80-73 nakon koša Hassana Whitesidea, prije nego što su Grizzliesi postigli devet uzastopnih poena i došli do prvog vodstva u drugom poluvremenu. Bane je zabio dvije trice u kontri, dok je Brandon Clarke blokirao Bogdanovića u jednom napadu, spominje se u izvještaju.

Conley je završio treću četvrtinu u kojoj su se momčadi kombinirale 74 poena, uz dodavanje Goberta za polaganje za 96-92 ulaskom u posljednju dionicu.

Ovo je bio prvi susret otkako je Jazz u prvom kolu prošlosezonskog doigravanja Zapada izbacio Grizzliese rezultatom 4-1.

Gobertu nedostaje još samo pet blokada da prijeđe Grega Ostertaga na trećem mjestu na listi najboljih blokera franšize sa 1.254 blokade.

Brooklyn nastavlja s pobjedama, vratio se Kevin Durant

Vodeća momčad Istoka Brooklyn na gostovanju je pobijedio Cleveland sa 117-112 ostvarivši šestu pobjedu u posljednjih sedam susreta.

Cavsi su bili bolji u prve dvije četvrtine koje su dobili rezultatom 63-52, no Netsi su u trećoj dionici okrenuli rezultat u svoju korist nakon što su taj period igre dobili sa 32-19.

Kevin Durant se vratio u momčad Netsa sa 27 koševa, šest skokova i devet asistencija, LaMarcus Aldridge je zabio 21 koš uz 11 skokova, dok je James Harden dodao 14 koševa, 14 asistencija i šest skokova. Odličan je bio i "rookie" Cam Thomas koji je u zabio 11 koševa pri čemu osam u trećoj dionici.

'Dobro je imati mladog frajera poput Cama'

Thomas je u subotu zabio 46 koševa za Long Island Netse u "G League", a sada se iskazao i među "velikim dečkima". Njegovim igrom posebno je bio impresioniran Durant.

"Dobro je imati mladog frajera poput Cama," rekao je Durant.

Darius Garland je postigao 24 koša uz 11 asistencija, Jared Allen je dodao 20 koševa i 15 skokova, a Lauri Markkanen 22 koša i osam skokova za Clevelenad koji je upisao četvrti uzastopni poraz.

Phoenix je do 13. uzastopne pobjede došao na gostovanju protiv San Antonio Spursa (115-111).

To je treći najduži pobjednički niz u povijesti franšize, te najduži nakon što su u prosincu i siječnju 2007. nanizali čak 17 pobjeda.

Atlanta obranila domaći parket protiv Oklahome

Momčad iz Arizone do pobjede je predvodio Devin Booker sa 23 koša, Deandre Ayton je zabio 21 koš uz 14 skokova, dok je Cameron Payne upisao koš manje. Kod Spursa Derrick White je bio najefikasniji sa 19 koševa, dok je Dejounte Murray upisao "triple-double" - 18 koševa, 11 asistencija i 10 skokova.

Atlanta je na svom terenu pobijedila Oklahoma City sa 113-101 ostvarivši petu uzastopnu pobjedu. Trae Young je bio najefikasniji sa 30 koševa i šest skokova, dok je u suparničkim redovima tri igrača postigkla po 15 koševa, Lugentz Dort, Josh Giddey i Ty Jerome.

Rezultati noćašnjih utakmica u NBA ligi:

Utah Jazz - Memphis Grizzlies 118-119
(Bojan Bogdanović je za Utah za 30 minuta zabio 24 koša uz 3 skoka i 3 asistencija)
Cleveland Cavaliers - Brooklyn Nets 112-117
Washington Wizards - Charlotte Hornets 103-109
Atlanta Hawks - Oklahoma City Thunder 113-101
Boston Celtics - Houston Rockets 108-90
Chicago Bulls - Indiana Pacers 77-109
Milwaukee Bucks - Orlando Magic 123-92
New Orleans Pelicans - Minnesota Timberwolves 96-110
San Antonio Spurs - Phoenix Suns 111-115