Zadar teško stradao protiv Budućnosti

Nakon domaće 71:67 pobjede protiv Szolnokija na otvaranju sezone u ABA ligi, košarkaši Zadra odigrali su i utakmicu 2. kola u kojoj nisu bili tako uspješni...

9.10.2013.
9:06

Naime, poraženi su na gostovanju kod Budućnosti 90:68 u utakmici koja je bila jednosmjerna ulica od početka do kraja.

Već nakon prve četvrtine sastav iz Podgorice vodio je +10 (24-14), a na poluvrijeme se otišlo s +17 (46-29). U nastavku Zadrani nisu uspjeli spustiti prednost domaćina, štoviše ona je nastavila rasti.

Kod Zadra je najefikasniji s 13 poena bio Josip Sobin, dok su dvoznamenkast učinak ostvarili i Andrew Lawrence (12) i Ante Đugum (11). Kod Budućnosti su najbolji bili Aleksa Popović sa 16 i Aleksandar Ćapin sa 14 koševa.

U sljedećem kolu koje se igra već u subotu Zadar u hrvatskom derbiju dočekuje Cedevitu.

Budućnost - Zadar 90-68 Radnički - Široki 75-55 Szolnoki - MZT Skoplje 81-69

Redoslijed: 1. Radnički 2-0, 2. Szolnoki 1-1, 3. MZT Skoplje 1-1, 4. Široki 1-1, 5. Zadar 1-1...6. Cedevita 1-0 (-1)...13. Cibona 0-1...