HRVATSKI BOKSAČI OSVOJILI DVIJE BRONCE NA SVJETSKOM KUPU: / Veočić u kategoriji do 75 kg, a Uremović do 81 kg

Matej Uremović zaustavljen je u polufinalu kategorije do 81 kilograma, a na Svjetskom kupu nastupila su 72 boksača iz 10 zemalja

20.12.2020.
16:17

Hrvatska boksačka reprezentacija osvojila je dvije bronce na Svjetskom kupu u Njemačkoj, a medalje su osvojili Gabrijel Veočić u kategoriji do 75 kilograma, te Matej Uremović u kategoriji do 81 kilograma.

"Jako smo zadovoljni. Gabi je ove godine postao senior i nakon sjajnog Grand Prixa Zagreb gdje je u finalu pobijedio svjetskog prvaka, ovdje je pokazao da može još i više. Vjerujem da ćemo u slijedećim mjesecima još i više napredovati," kazao je Pero Veočić, otac i trener 19-togodišnjeg Brođanina.

Uremović zaustavljen u polufinalu

Veočić je u polufinalu izgubio zahvaljujući dvije javne opomene od Nizozemca Van Der Pasa.

Matej Uremović zaustavljen je u polufinalu kategorije do 81 kilograma. Hrvatski poluteškaš izgubio je od Nijemca Ibragima Bazueva, kojem su suci dali jednoglasnu pobjedu (30-27, 30-27, 30-27, 30-26, 30-26).

Na Svjetskom kupu nastupila su 72 boksača iz 10 zemalja.