OSMEROSTRUKI PRVACI / Jug obranio naslov prvaka

U četvrtoj utakmici finala prvenstva Hrvatske vaterpolisti Juga CO svladali su na plivalištu Kantrida Primorje Erste banku te obranili naslov prvaka Hrvatske.

23.5.2011.
6:50

Jugu CO ovo je osmi naslov prvaka. Susret je odigran na bazenu Kantrida pred 1 500 gledatelja.

Ovo je jedini naslov koji su Dubrovčani ove godine osvojili, a u svojoj dugoj i bogatoj povijesti osam puta su osvajali naslov prvaka te s njim u svojim vitrinama sada imaju čak 31 trofej državnih prvaka.

Utakmica je bila puna preokreta, Riječani su prvu četvrtinu dobili s 2:0, da bi Jug nakon tri četvrtine vodio s ogromnih 7:3. Domaćini su ipak uspjeli velikom serijom, kao i u drugoj utakmici, dostići Jug i izboriti produžetak, u kojem je s dva pogotka Paulo Obradović donio Dubrovčanima trofej.

Uz Obradovića, junak Juga bio je i vratar Vićan s 11 obrana, dok je Riječanima nedostajao ozlijeđeni Krapić.