Uvjerljive pobjede / Jedvaj debitirao za Romu, Florenzi izveo fantastične škarice

Juve je na gostovanju deklasirao Cagliari 4-1, Roma je na Olimpicu pobijedila Genou 4-0, dok je Napoli slavio u Veroni 3-0.

12.1.2014.
17:50
AP

Nogometaši Juventusa, Rome i Napolija ostvarili su uvjerljive pobjede u susretima 19. kola talijanskog prvenstva.

Cagliari je poveo golom Pinille u 21. minuti, no 'Stara dama' je okrenula rezultat sa četiri gola, a strijelci su bili Llorente (31, 76), Marchisio (73) i Lichtsteiner (80).

Roma je sav posao protiv Genoe obavila u prvom dijelu postigavši tri gola, a potom je u nastavku samo potvrdila pobjedu. Strijelci su bili Florenzi (25), Totti (30), Maicon (43) i Benatia (52). Gosti su od 60. minute igrali bez isključenog Matuzaléma. Za Romu je posljednjih sedam minuta odigrao mladi hrvatski nogometaš Tin Jedvaj kome su to bile prve minute u Serie A, dok je hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko igrao za Genou do 69. minute.

Posebno je lijep bio pogodak Florenzija, koji je škaricama bacio Olimpico u trans.

Golove za pobjedu Napolija postigli su Dries Mertens (27), Lorenzo Insigne (72) i Blerim Džemaili (76).

Atalanta je pobijedila Cataniju 2-1, a Marko Livaja nije nastupio za pobjednički sastav. Fiorentina je odigrala 0-0 u Torinu, a Ante Rebić je utakmicu pratio s klupe 'viola'.

Na ljestvici vodi Juventus sa 52 boda, Roma ima osam manje, a treći je Napoli sa 42 boda.