UBOJITA DEVETKA / Jedan igrač na jednoj tekmi zabio osam golova!

Zove se Johan Voskamp, ima 25 godina i nosi broj devet na poziciji napadača u nizozemskom drugoligašu Sparti iz Rotterdama. Na tekmi protiv slabašnog Almere Cityja zabio je osam golova.

21.8.2010.
12:53

Na susretu dvaju nizozemskih drugoligaša dogodila se rijetko viđena golijada.

Sparta iz Rotterdama pobijedila je Almere City s nevjerojatnih 12-1, s tim da je čak osam golova zabio jedan te isti igrač - Johan Voskamp (25).

Krenuo je već u petoj minuti, do kraja prvog poluvremena naredao je još četiri zgoditka, dok je preostala tri zabio u drugom poluvremenu.

Pred kraj susreta, Almere City je uspio zabiti i jedan utješni gol, ali kakva je to jadna utjeha bila.

Inače, rekord s najviše golova u jednoj utakmici trenutno drži australski igrač Archie Thompson, koji je tijekom kvalifikacija za SP u japanu i Južnoj Koreji Američkoj Samoi uvalio 13 komada.

U videoprilogu pogledajte sve golove s utakmice Sparta-Almere City.