I DALJE VODEĆI / Ivica Kostelić tek 28. u Chamonixu

29.1.2011.
14:07

Hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je 28. mjesto i tri boda na spustu Svjetskog kupa u francuskom Chamonixu.
Vodeći skijaš Svjetskog kupa u Chamonixu je oprezno vozio utrku spusta. Za pobjednikom Švicarcem Didierom Cucheom zaostao je 2.25 sekundi. Unatoč sjajnim rezultatima s treninga, gdje je bio peti i sedmi, Ivici se u utrci očito nagomilao silni umor nakon iscrpljujućeg rasporeda u siječnju. U ukupnom poretku Kostelić i dalje vodi s 1078 bodova.

Drugo mjesto na spustu osvojio je Talijan Dominik Paris (+0.67), kome je to najveći uspjeh u karijeri, dok je treći Austrijanac Klasu Kroell (+0.89). Naš drugi skijaš, Natko Zrnčić-Dim, startao je s brojem 26 i utrku je završio kao 46. s 3.64 sekundi zaostatka, ali se u gornjem dijelu staze jedva spasio težeg pada.

Zrnćić-Dim je tako izbjegao sudbinu koju je na stazi La Verte doživio je Kanađanin Manuel Osborne-Paradis, koji je nakon teškog pada helikopterom prevezen u bolnicu. Treći hrvatski predstavnik na utrci Tin Široki bio je 49. s 4.51 sekundi zaostatka. U nedjelju se u Chamonixu vozi superkombinacija.