ČETIRI SATA BORBE / Ivan Dodig izgubio triler u pet setova

Prvog dana Davis kupa Hrvatska u gostima gubi 1-0 od Japana nakon što je u prvom meču Ivan Dodig poražen od Goa Soede sa 6:7(3), 3:6, 6:4, 6:3, 7:5 poslije pet setova i nešto više od četiri sata igre.

10.2.2012.
8:44
PIXSELL

Ivan Dodig je meč dobro otvorio, poveo 2-0 u setovima, onda je Go Soeda došao na svoje i vratio se u igru s dva osvojena seta izjednačivši na 2-2.

U petom setu je do rezultata 4:4 svaki tenisač imao po jedan break, a onda su za Dodiga počeli problemi. Prvo je hrvatski tenisač na svoj servis bio u zaostatku 15-40, ali je ipak uspio osvojiti gem.

No, nakon toga je Japanac ipak uzeo servis hrvatskom tenisaču, u sljedećem gemu dobio svoj početni udarac te priveo meč kraju u svoju korist.

Dodigu nisu pomogla ni 23 asa koliko ih je imao u meču, ni 75 posto osvojenih poena na prvom servisu. Japanac je statistički u tome bio slabiji - imao je samo pet aseva i 63 posto osvojenih poena na prvom servisu.

No, japanski tenisač je sedam puta uzeo servis svom protivniku, dok je Dodig realizirao pet breakova.