HRVATI NA EP OSVOJILI ČETIRI MEDALJE / Hrvatska štafeta brončana

Hrvatska štafeta 4x50m slobodno osvojila je broncu na EP-u u Rijeci! Draganja, Puninski, Todorović i Barbić isplivali su novi hrvatski rekord.

14.12.2008.
17:41

Duje Draganja, Aleksej Puninski, Mario Todorović i Bruno Barbić u zadnjoj su utrci prvenstva priredili veliko slavlje prepunoj riječkoj dvorani.

U odličnoj su utrci stigli do trećeg mjesta, postavivši novi hrvatski rekord (1,23.68).

Prvo mjesto pripalo je Francuzima u sastavu Bernard, Gilot, Leveaux, Bousquet, koji su isplivali novi svjetski rekord 1:20.77.

Dosadašnji su rekord popravili za gotovo dvije sekunde (1:22.38).

Drugo mjesto osvojila je talijanska štafeta, s kojom su se hrvatski plivači do cilja borili za srebro. Njihovo vrijeme bilo je 1:23.37.

Hrvatska je Europsko prvenstvo u Rijeci završila s četiri medalje - dvije zlatne i dvije brončane. Zlata je osvojila Sanja Jovanović, a bronce Duje Draganja i štafeta.