FRANCUZI PRVACI SVIJETA / Hrvatska izgubila zlato

Reprezentacija Francuske je pobjedom protiv Hrvatske 24:19 osvojila zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u rukometu.

1.2.2009.
18:25

Prava rovovska bitka odvijala se je u nedjelju popodne u Areni Zagreb u finalu Svjetskog rukometnog prvenstva.

Hrvatska je povela 1:0 golom Ivana Čupića sa sedam metara. Iz minute u minutu igralo se je gol za gol.

Obrane su bile čvrste s puno faula i skoro neprobojne na obje strane. Metličić već u prvih 30. minuta zarađuje dva isključenja što Hrvatsku dovodi u vrlo nepovoljan položaj.

Možda je prednost Hrvatske na poluvremenu mogla biti malo veća da Šprem, koji je u finalu zamijenio Hrvatina, nije promašio dvije izgledne šanse, ali u ovako teškoj utakmici i jedan pogodak prednosti, 12:11, je zlata vrijedan.

Čupić je opet bio naš najbolji igrač, siguran s krila i s linije sedam metara. Omeyer za njega nije imao rješenja, dok naši rukometaši nisu mogli zaustaviti Daniela Narcissea, njegove ubojite udarce s vanjskih pozicija, a Guigou je bio nepogrešiv u izvođenju sedmeraca.

U drugom dijelu nastavila se ista priča.

Nizao se je pogodak za pogodak, a Hrvatska je većinom bila ta koja je stizala prednost Francuske. Karabatić u 52. minuti zabija svoj drugi pogodak za vodstvo Francuske od dva pogotka prednosti, a sjajni Narcisse povećava na +3.

Hrvatska od 44. minute pa do kraja utakmice zabija samo jedan pogodak i to je bio najveći problem naše reprezentacije.

Francuska je odigrala sjajnu utakmicu, naročito u obrani i zasluženo odnosi zlatnu medalju.

Na samom kraju utakmice živci su malo popustili pa Vori dobiva crveni karton, no to nije imalo nikakvog utjecanja na krajnji rezultat utakmice, 24:19.

Hrvatska reprezentacija odigrala je sjajan turnir i ostvarila još jedan vrhunski uspjeh osvojivši srebrnu medalju.