VODEĆI STRIJELAC PRVENSTVA / Heroj Jelavić presudio St. Johnstoneu

Hrvatski napadač Nikica Jelavić zabio je dva pogotka u pobjedi svog Rangersa protiv St. Johnstona.

14.1.2012.
16:13
PIXSELL

U susretu 23. kola škotskog nogometnog prvenstva Rangers je na gostovanju pobijedio St. Johnstone 2:1, a oba gola za pobjednički sastav zabio je hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić.

Bivši napadač Hajduka je doveo Rangers u vodstvo u 24. minuti, izjednačio je Carlos Bocanegra autogolom u 68. minuti, a potom je Jelavić u 81. minuti svojim drugim golom donio pobjedu gostima. Jelavić je sa dva nova gola došao do brojke od 15 golova i vodeći je strijelac prvenstva.

Rangers je današnjom pobjedom preskočio Celtic na prvom mjestu ljestvice sa 54 boda. Celtic ima bod manje, a danas ga očekuje ogled protiv Dundee Uniteda.