ZABIO ŠEST GOLOVA U TRI SUSRETA / Hat-trick Darija Cvitanića

Kandidat za hrvatsku nogometnu reprezentaciju, 24-godišnji napadač Darijo Cvitanić, zabio je sva tri gola za domaću 3-0 pobjedu Ajaxa nad Den Haagom u 17. kolu nizozemske lige.

28.12.2008.
15:20

Argentinac s hrvatskom putovnicom tresao je mrežu gostujućeg golmana u 7., 18. i 57. minuti. Sva tri puta asistirao mu je odlični 21-godišnji Urugvajac Luis Suarez.

Cvitanić je ušao u fantastičnu blagdansku golgetersku seriju. U posljednje je tri prvenstvene utakmice za Ajax zabio šest golova. Premijerni pogodak u dresu amsterdamskog kluba bivši je napadač argentinskog Banfielda postigao prije dva kola protiv NAC Brede (3-0) na Amsterdam Areni, da bi u gostujućoj pobjedi (6-0) kod De Graafschapa zabio prvi i posljednji gol.

U 78. minuti utakmice s Den Haagom, nakon što je primio jedan udarac, Marco van Basten zamijenio ga je mladim Vurnonom Anitom.

Potencijalni je hrvatski reprezentativac ovacijama ispraćen prema klupi.