PORAZ NA POLJUDU / Hajduk se oprostio od Europe

Hajduk je u petom kolu Europske lige na Poljudu poražen od grčkog AEK-a 3:1 i time se oprostio od europskih natjecanja u ovoj sezoni.

1.12.2010.
20:13

U susretu petog kola G skupine Europske lige Hajduk je u Splitu pred 10.000 gledatelja izgubio od AEK-a 1:3 i oprostio se od plasmana u drugi krug natjecanja.

Hajduk je u prvom poluvremenu imao četiri, pet sjajnih prilika međutim niti jednu nije realizirao. U drugom dijelu utakmice AEK je stigao do pobjede golovima Scoccoa (51-11m), Manolasa (62) i Blanca (83). Poraz Hajduka ublažio je Buljat u 89. minuti.

U drugom susretu iz ove skupine Zenit je u St Peterburgu pobijedio Anderlecht 3:1 ubilježivši i petu pobjedu. Golove za Zenit zabili su Ionov (11), Buharov (65) i Huszti (89), dok je strijelac za goste bio Kanu (87).

Nakon pet kola vodi Zenit s maksimalnih 15 bodova, AEK ima sedam, Anderlecht četiri, a Hajduk je ostao na tri boda.

U posljednjem, šestom kolu Hajduk će 16. prosinca gostovati kod Anderlechta, dok se u Ateni sastaju AEK i Zenit.