ČEKA SE "DALMATINSKI DIŠPET" / Hajduk poražen od Dinama

Hajduk je u prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige izgubio na gostovanju u Bukureštu od domaćeg Dinama sa 1-3.

29.7.2010.
20:10

Hajduk je očajno otvorio utakmicu, postava s trojicom stopera koju je izveo trener Poklepović u prvih je 10-ak minuta bila vrlo nesigurna, pa su ju domaćini u nekoliko navrata lagano izigrali i stvorili tri velike prilike. Prve dvije nisu iskoristili, ali u petoj minuti vratar Subašić nije imao izbore nego rušiti Torjea koji je izbio sam pred njega, a sudac Probert je dosudio kazneni udarac kojega je sigurno izveo Andrei Cristea.

U 40. minuti pogriješio je Subašić, ne pretjerano jak udarac Adriana Cristee prošao mu je kroz ruke, lopta je udarila u vratnicu, a na odbijenu loptu najbrže je reagirao Garat i s metra ju gurnuo u mrežu.

Početkom nastavka domaći su ponovno bili bolja momčad i prijetili su postizanjem trećeg pogotka, ali svoje prilike srećom nisu iskoristili da bi u 64. minuti Hajduk uspio smanjiti.

Tomasov je odlično prihvatio dodavanje Ibričića, na vrhu kaznenog prostora je okrenuo svog čuvara i preciznim prizemnim udarcem pogodio suprotni kut nemoćnog Curce.

Nažalost, samo šest minuta kasnije Dinamo je vratio prednost na dva pogotka i to sjajnim pogotkom Konea. Igrač iz Obale Bjelokosti prsima je smirio loptu na vrhu 16-erca, napravio dva koraka naprijed i potom topovskim udarcem pogodio pod gredu.

Na utakmici nije bilo Hajdukovih navijača koji su doputovali u Bukurešt, ali na dan utakmice su saznali da im UEFA ne dozvoljava ulazak na stadion.

Prije utakmice dogodio se dogovreni obračun Torcidaša i domaćih navijača u kojemu je sudjelovalo po 25 navijača obiju skupina. Dva navijača su ozlijeđena, a 30-tak ih je privedeno u policiju.