slavlje u splitu / Hajduk pobjedom na Poljudu protiv Lokomotive preuzeo prvo mjesto

Posljednji puta Hajduk je bio ispred Dinama prije dvije godine, 27. listopada 2013

24.10.2015.
21:26
Ivo Cagalj/PIXSELL

Hajduk je pobjedom protiv Lokomotive preuzeo prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici uoči derbija Rijeka - Dinamo, koji se igra u nedjelju.

Hajduk je u subotu na Poljudu pobijedio Lokomotivu sa 2-1 (1-0). Splićani su poveli u 29. minuti golom Tina Svena Sušića, da bi Franko Andrijašević u  54. pogodio za izjednačenje. Pobjedu Hajduku donio je Fran Tudor u 65. minuti.

Posljednji puta Hajduk je bio ispred Dinama prije dvije godine, 27. listopada 2013. A prošle sezone nakon 14 kola Dinamo je imao 16 bodova prednosti u odnosu na Hajduk
Inter iz Zaprešića na svom je stadionu pobijedio Istru 1961 s uvjerljivih 3-0 (1-0).

Domaći su poveli već u 6. minuti preko makedonskog reprezentativca Ilije Nestorovskog.

Odluka o pobjedniku pala je u razdoblju od 54. do 62. minute, kad su Zaprešićani još dvaput svladali gostujućeg vratara Ivešu. Prvo je svoj drugi pogodak na utakmici postigao Nestorovski za 2-0, a konačnih 3-0 postavio je Tomislav Mazalović.