NAPETO NA 'ČIZMI' / Giganti izborili tijesne pobjede

Na ljestvici vodi Juventusa sa 35 bodova, Napoli ima 33 boda, Inter 31, a Lazio 29 bodova. Slijedi Fiorentina sa 28 bodova, ali i utakmicom manje. Pescara je na začelju ljestvice sa 11 bodova.

2.12.2012.
17:18
AP

RIM - U susretu 15. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je teškom mukom pobijedio Palermo 1:0, dok je Roma na gostovanju slavila protiv Siene 2:1. Pobjede su ostvarili i Lazio protiv Parme (2:1), Udinese protiv Cagliarija (4:1), Bologna protiv Atalante (2:1), te Chievo protiv Genoe (4:2).

Pogodak vrijedan tri boda za Inter je postigao stoper Palerma SantiagoGarcia uguravši u 76. minuti loptu u vlastitu mrežu. Nakon primljenog gola strateg gostujućeg sastava GianPieroGasperini uveo je u igru hrvatskog napadača IgoraBudana, no nije bilo pomoći.

Do pobjede je teškom mukom stigla i Roma u Sieni. Domaćin je poveo golom Neta u 25. minuti, a rezultat su okrenuli Destro (63, 90+2) i Perrotta (86).

U prvom nedjeljnom susretu Napoli je na stadionu Stadio San Paolo deklasirao Pescaru 5:1 ponovo se približivši vodećem Juventusu na dva boda zaostatka. Golove za Napoli zabili su GökhanInler (9, 78), MarekHamšik (15) i EdinsonCavani (58-11m, 78), dok je strijelac za goste bio BirkirBjarnason (18).

Cavani je sa dva nova gola stigao do brojke od 10 pogodaka u prvenstvu, dva manje od vodećeg strijelca lige napadača Milana El Shaarawayja. Za Pescaru je do 67. minute igrao hrvatski napadač AnteVukušić koji je jednom zaprijetio vratima MorganaDeSanctisa. Za Pescaru, koja je od 57. minute igrala bez isključenog AntoniaBocchettija, bio je ovo četvrti uzastopni poraz.