JOŠ 9 DANA DO UTAKMICE / Luis de la Fuente: 'Bit će mi lako izostaviti Oyarzabala protiv Hrvatske iz prvih 11'

'Bit će mi lako jer su tu i Morata, Joselu ili Ferran. Lako mi je staviti bilo koga od njih jer su svi dobri i sposobni biti u udarnoj postavi'

6.6.2024.
7:56

Španjolska se pobjedom od 5-0 nad Andorom vratila u natjecateljski ritam, a igrači su se opet integrirali u nacionalnu momčad, što je i bio cilj te prijateljske utakmice, izjavio je španjolski izbornik Luis de la Fuente.

BRAVO /

Sjajna najava za Euro: Hrvatska uvjerljiva na Rujevici, ljubimac riječkih navijača do prvijenca za Vatrene

BRAVO /

"Ostvarili smo cilj koji smo zacrtali. Integrirati se i vratiti se opet u natjecateljski ritam", rekao je na koferenciji za medije u gradu Badajozu.

"Večeras smo, uz poštovanje prema Andori, mi bili rival, rasli smo tijekom utakmice i održali koncentraciju do posljednje minute", napomenuo je De la Fuente.

Pohvalio je svoje nogometaše napomenuvši da su spremni za "natjecanje na visokoj razini".

Bit će mu stoga "teško priopćiti" trojici od njih da otpadaju s popisa jer su "svi pokazali veliko zalaganje i spremu".

"Preostaju nam još dva treninga za procjenu. Putnike za Europsko prvenstvo odredit ćemo nakon detaljnog i dubokog promišljanja", poručio je.

De la Fuente je na pripreme pozvao 29 igrača, a na prvensto u Njemačku ih može voditi 26.

Mikel Oyarzabal, 27-godišnji napadač Real Sociedada, ušao je u drugom poluvremenu pa zabio tri gola Andori. Novinari su pitali izbornika hoće li mu biti teško izostaviti ga iz udarne postave u utakmici s Hrvatskom na otvaranju Europskog prvenstva 15. lipnja.

"Bit će mi lako jer su tu i Morata, Joselu ili Ferran. Lako mi je staviti bilo koga od njih jer su svi dobri i sposobni biti u udarnoj postavi", odgovorio je De la Fuente.

"Oyarzabal je odigrao večeras fantastično drugo poluvrijeme, ali također zahvaljujući velikom radu Morate u prvom poluvremenu", dodao je.

Oyarzabal je nakon utakmice rekao da je sretan zbog svog prvog "hattricka" u profesionalnom nogometu. Golove je zabio unutar 20 minuta.

"Ne znam hoću li biti među 26 odabranih za Europsko prvenstvo, morate pitati izbornika", rekao je.

Španjolska reprezentacija je nakon utakmice krenula u Madrid gdje će se nastaviti pripremati.

Ondje su bili ostali vezni igrači Dani Olmo i Rodrigo Hernandez "Rodri". Vježbali su po posebnom individualnom programu kako bi u što boljoj formi dočekali ogled s Hrvatskom. Olmo je imao manjih problema s mišićem prošli mjesec, a Rodri je za Manchester City odigrao 50 utakmica pa mu je bila potrebna rekuperacija.

U četvrtak će se ekipi priključiti igrači Real Madrida, braniči Dani Carvajal i Nacho Fernandez te napadač Jose Luis Mato Sanmartin "Joselu". Oni su u subotu osvojili Ligu prvaka. Na trening će doći i branič Aymeric Laporte iz saudijskog Al-Nassra.

Španjolska će u subotu na svom terenu odigrati i prijateljsku utakmicu sa Sjevernom Irskom, što joj je posljednja provjera uoči Europskog prvenstva.