GLAVU GORE / Ovo nam je donio težak poraz od Španjolske: Kolike su šanse da Hrvatska vidi osminu finala

• Ovo nam je donio težak poraz od Španjolske: Kolike su šanse da Hrvatska vidi osminu finala

16.6.2024.
8:29
Marko Lukunic/PIXSELL

Hrvatska je u Europsko prvenstvo u Njemačkoj započela 0-3 porazom od Španjolske na Olimpijskom stadionu u Berlinu.

STUDIJSKA ANALIZA /

Ugledni stručnjak otvara oči čitavoj naciji: 'Taj segment pod hitno moramo popraviti'

Strijelci za Španjolsku bili su Alvaro Morata u 29. minuti, Fabian Ruiz u 32. minuti te Dani Carvajal u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. U 80. minuti Bruno Petković nije iskoristio kazneni udarac kojega je sam izborio, njegov pokušaj obranio je Unai Simon.

U drugoj utakmici naše skupine u kasnijem terminu Italija je nakon preokreta pobijedila Albaniju 2-1, pa smo takon prvog kola na začelju skupine bez bodova.

Hrvatskoj najveće šanse za treće mjesto u skupini

Za Vatrene ovim porazom ništa nije izgubljeno, a prema Elo simulacijama Hrvatska ima 68 posto šansi da dohvati osminu finala Eura. Pale su nam drastično šanse za prvo mjesto i trenutno su samo tri posto, za drugo imamo 30 posto šansi, a najveći postotak (51) je da ćemo dohvatiti treće mjesto. Da ćemo završiti posljednji šansa je 16 posto.

Iako smo natukli i negativnu gol razliku protiv Španjolske, čak i gol razlika -3, uz tri osvojena boda u dvije preostale utakmice, daje nam više od 50% šanse da izborimo osminu finala.

Najizgledniji protivnik Švicarci

Iako su na Euru odigrane tek četiri utakmice, projekcije govore da nam je, ako naravno izborimo osminu finala, najvjerojatniji protivnik tamo Švicarska (24%), a slijede Portugal (17%) i Belgija (14%).

Sve te simulacije malo će značiti, ako u srijedu od 15 sati u Hamburgu ne padne Albanija. Idemo Vatreni.